Bilgisayar Adı ile Kullanıcı Adı aynı olması zararlı mı?

Oyun Kayitlari

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
İşletim sistemim windows 10 home. Sorum şu, kullanıcı adı ile bilgisayar adını aynı yaparsam herhangi bir sıkıntı olur mu? Zaten format attıktan sonra kullanıcı adını kendimiz belirleyebiliyoruz. Bilgisayar adını sistem atıyor. Ben de bilgisayar adını değiştirip kullanıcı adımla aynı yazmak istiyorum.
Mesela windows 7 format bitmeye doğru, kullanıcı adı ile bilgisayar adını aynı koymayı engellerdi. Bizde farklı yazardık o anlık sonra format bitince bilgisayar adını kullanıcı adıyla aynı yapmamıza izin verirdi. İşte önemli olan bunu yapmak herhangi bir sıkıntı cıkarır mı?

Çıkarmaz kardeşim. Benim kanaatimce Windows'un bunu engellemesinin nedeni birçok kullanıcının bulunduğu bilgisayarlarda asıl bilgisayar sahibinin ayırt edilmesi. Zaten aynı olmuş olmamış değişen bir şey olmayacak yani sen bunları kafana takma :)

Sıkınto yok. Ben yıllardır ikisini aynı kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece Türkçe karakter kullanma yeter. Bazı oyunlar problem çıkartıyor :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı