Bilgisayar adım adım mı toplanmalı tek seferde mi?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben adım adım 3 yılda bilgisayarımı değiştirmeye karar verdim. Planımı hemen anlatayım.
1. yıl ) Bu yıl ilk olarak FSP K Hydro 500W PSU alacağım. Kuzenimden 4 GB RAM alacağım. SSD alacağım.
2. yıl ) Havalanması güzel bir kasa ve ekran kartı alacağım.
3. yıl ) Yeni anakart ve işlemci alacağım. (Eğer 2. yılda ekran kartı fiyatları düşerse bunları 2. yılda da yapabilirim.)
Ne düşünüyorsunuz? Sizce sistemi direkt mi toplamalıyım yoksa böyle olursa daha mı iyi olur?

Yavaş yavaş toplamak hem sabır, hem de kuvvetli sinir gerektiren bir şey. Parçaların fiyatlarının arttığını görünce çok canınız sıkılır. İyisi mi biriktirin, toplu şekilde alın.

3 Yıl çok uzun bir süre. Fakat alacağınız ekran kartına işlemcinizin darboğaz yapmaması gerek. 1 Yıl kısa bir süre değil. İdareten 1 - 2 ay darboğaz yapacak şekilde kullanabilirsiniz fakat 1 yıl dediğim gibi uzun bir süre.

Yavaş yavaş toplamak hem sabır, hem de kuvvetli sinir gerektiren bir şey. Parçaların fiyatlarının arttığını görünce çok canınız sıkılır. İyisi mi biriktirin, toplu şekilde alın.

Hocam daha 15 yaşındayım. Sadece yazın çalışabiliyorum babamın yanında. Orada da çok para vermiyorlar. Bana daha yeni telefon alındı, babamdan da para isteyemem. O yüzden adım adım toplamak istedim ama galiba direkt 2 yıl para biriktirip alacağım.

Hocam daha 15 yaşındayım. Sadece yazın çalışabiliyorum babamın yanında. Orada da çok para vermiyorlar. Bana daha yeni telefon alındı, babamdan da para isteyemem. O yüzden adım adım toplamak istedim ama galiba direkt 2 yıl para biriktirip alacağım.
Hocam bu sizin bileceğiniz iş. Performans değişikliği falan yaşamazsınız yavaş yavaş toplayınca. Eğer sabredebilecekseniz öyle yapın, ben dayanamam ondan :).

En mantıklı hareket sürekli indirimleri takip edip birbirine uyumlu bileşenler seçmek olur. Belirlediğiniz ürünün indirime girmesini beklemeyin, indirimdeki ürünlerden seçip birbirine uydurun. Bu bağlamda önce işlemci ve anakart ile başlamak doğru olur sanırım.

Tavsiyem dahili grafik işlemcili bir işlemci alıp adım adım yavaş yavaş toplamanız. İndirim kovalaya kovalaya toplayın. Bütçeniz olduğunda indirim bulduğunuzda direk ürüne yavaşın. Bilgisayar ekran kartı olamadan da çalışacak konumda olsun. En kötü günlük işlerinizi ve basit oyunları oynarsınız. Ekran kartı piyasası şu an berbat.

Yeni konular

Geri
Yukarı