Bilgisayar Aldırmak İçin Aile Nasıl İkna Edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, malum yaz geldi, benim isteğim de çoğu insanın ki gibi güncel oyunları oynamak. Ama maalesef bunu kendi bilgisayarımda yapamam. Artık bizim arkadaş 5. senesini devirecek, babamın da bana 2 senedir bilgisayar borcu var fakat yıl sonu ortalamamı ille de 98'in üstünde istiyorlar. 1-2 dersten istediğim sonucu alırsam, yıl sonu ortalamam 97.7 gibi bir şey oluyor. Seneye TEOG var diye almak istemiyorlar. Ondan sonra yok lise yok şu yok bu diye almazlar. Tek şansım bu yaz. Sizce babamı nasıl ikna edebilirim ?

Not: Babam genellikle bana kıyamaz :D Fakat bunu nasıl kullanacağımı bilmiyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan sizin için en iyisi bilgisayar fikrini kafanızdan tamamen silmeniz. Çünkü seneye aşırı bir çalışma ortamı gerekiyor, çalışmanız için de böyle oyun, dizi, TV tarzı şeylere pek takılmamak lazım. Emin olun 7. sınıfta çalıştığınız kadarın 10-20 katı çalışma gereksinimi duyacaksınız. Eğer ileride büyük işler peşinde olmak istiyorsanız bu hayallerden arının. Çalışırsanız karşılığını görürsünüz. Sizi oyalamasına izin vermeyin bilgisayarların veya televizyonların.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı