Bilgisayar alev aldı

samet4747

Hectopat
Bugün işten geldim, bilgisayarı açtım ve elimi yüzümü yıkamaya gittim. Geri döndüğüm de bilgisayar sürekli kendini resetliyordu ve tam o sırada anakartın üst kısmında duman ve alev çıktı. Hemen şalteri kapattım ve şaşkınlığımın geçmesini bekledim. Ardında sistemi Sinerji'den aldığım için bir ticket açıp hemen kasamı güzelce paketledim ve kargoya hazır duruma getirdim. Sizce bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek ve sistemimi ne kadar süre sonra sağ salim teslim alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalledeki bilgisayarcı format at geçer dedi (!)
1698951402282.png

Öncelikle geçmiş olsun. Garantisi devam ediyorsa garanti kapsamına girmesi gerek. Fakat driverlarınız güncel miydi?(!)

1-2 ay (olası en kötü) içinde, eğer tamir edilirse size teslim edilir.

Garanti devam ediyor, 1 ay sürerse dava ederim gerekirse İstanbul'a giderim.

Bilgisayar özelliklerinizi atabilir misiniz? Merak ettim.

Performax kasa PSU ve RX 6600 / i3-12100F.

Garanti devam ediyor, 1 ay sürerse dava ederim gerekirse İstanbul'a giderim.

Performax kasa PSU ve RX 6600 / i3-12100F.

Leş PSU almışsınız geçmiş olsun. İtopya'nın bu konuda herhangi bir yükümlülüğü yok sonuçta size ürünleri hasarsız ve çalışır vaziyette teslim etmişler, PSU'yu alıp yetkili firmaya gönderecekler onların kararına göre tamir, değişim veya kullanıcı hatası çıkacak. Garanti belgesine bakarsanız büyük ihtimalle 21 veya 28 gün süresi var garanti firmasının o yüzden herhangi bir sebeple davada edemezsiniz.

Leş PSU almışsınız geçmiş olsun. İtopya'nın bu konuda herhangi bir yükümlülüğü yok sonuçta size ürünleri hasarsız ve çalışır vaziyette teslim etmişler, PSU'yu alıp yetkili firmaya gönderecekler onların kararına göre tamir, değişim veya kullanıcı hatası çıkacak. Garanti belgesine bakarsanız büyük ihtimalle 21 veya 28 gün süresi var garanti firmasının o yüzden herhangi bir sebeple davada edemezsiniz.

İtopya'dan almadım, Sinerji'den aldım. Dediğiniz gibi bir durum olacağını sanmıyorum, mantıksız. Bütün parçalar en az 2 yıl garantili, sistemi bu adamlardan aldım. Benim suçum olmadığı sürece problemi çözmek ile yükümlüler.

Yanığı merak edenler için:

Dosya Ekleri

• 1822e48d-023f-4ee2-b4df-edbc1b68c1d4.jpeg
    1822e48d-023f-4ee2-b4df-edbc1b68c1d4.jpeg
    200,6 KB · Görüntüleme: 105

Geri
Yukarı