Laptopa RAM takarken slot alev aldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

limsthehellv2

Hectopat
Selam yaklaşık 3 hafta önce bu Lenovo Ideapad Gaming 3 PC'yi aldım 8 GB RAM'le geldiği için 8 GB takviye etmem gerekiyordu ben de servisi arayıp kendim alıp takmam durumunda garantiye bir etkisi oluyor mu diye sordum takarken PC'ye bir zarar gelmediği sürece sorun olmayacağını kendim takabileceğimi söylediler. Ben de RAM'i aldım içini açtım RAM slotlarının üstünde demir bir koruma koymuşlar tam onu kaldırırken ki çok dikkatli bir şekilde kaldırdım korumanın sol tarafındaki pinlerden biri alev aldı. Cızırdadı ve yandı. Neyse RAM'i taktım korumayı kapattım ki bakın cidden donanımdan anlarım yerimde kim olsa o demiri kaldırırken o pin yanardı çünkü çok yakındı. PC'yi tekrar açtığımda harici ekran kartının görmediğini fark ettim hemen tekrar açıp RAM'i çıkardım. Kasayı açtığıma dair herhangi bir bilgileri olamaz çünkü etiket falan yok. Herhangi bir değişiklik de yapmadım. Şimdi pazartesi günü garantiye yollayacağım herhangi bir sıkıntı olmadan garanti kapsamında ürün veya anakart değişikliği sağlayabilir miyim sizce?

Dosya Ekleri

• 5BCA63D2-0F38-436B-BDB2-B9368CDCD5E6.jpeg
    5BCA63D2-0F38-436B-BDB2-B9368CDCD5E6.jpeg
    45,6 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı yolladım. Bayağı da bir dil döktüm :) beni aramadan sormadan servis kaydında onarıma başlanıldığını, hatta yurt dışından parça sipariş edildiğini gördüm. Eğer kullanıcı hatası geçilseydi herhalde önce bana sorulurdu zannediyorum, yanlış mıyım?

Bilgisayarımı yolladım. Bayağı da bir dil döktüm :) beni aramadan sormadan servis kaydında onarıma başlanıldığını, hatta yurt dışından parça sipariş edildiğini gördüm. Eğer kullanıcı hatası geçilseydi herhalde önce bana sorulurdu zannediyorum, yanlış mıyım?
Daha fazla yazma da yetkililer görmesin ahahah yırtmışsın :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı