Bilgisayar Alıcağım Ama Babamı İkna Edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir zaman bir şeyi diretme sadece insanları kendinden soğutursun. Ailen senden daha iyi düşünüyordur ve gerektiğinde sana lazımsa sana alırlar. Bu arada bir şeyi almak istiyorsan bir şeyi de başarmalısın. O zaman baba ben bunu yaptım, bunu hakediyorum diyebilirsin.

Maddi sıkıntı hikaye. Bana da evde yer yok diyorlardı:LOL:. Ama bu bahane. Ben en sonunda ikna etmeyi başardım. Hergün farklı farklı sistemler topla bunu alıp birleştirmesi ne güzel olur falan de. Paranın yarısını ben biriktiriyim de alıyorlar. 3000 TL pc almama izin verdiler 2000 tl biriktiriyim 1000 tl babam verecek. Harçlıklarından biriktirir. Biriktirdiğin için alırlar. Bu işle ilgilen. O zaman bu işlerle ilgili olduğundan alıyolar.:uyan:

Her gün söylersen bıkar hele de sinirli ise ağzının ortasına yapıştırır.Zaten tabletin her işine yarar. Hem baban belki de sen üzülme diye maddi durumunun kötü olduğunu söylemiyordur? Aslında burada 2 tarafında birbirini anlaması gerekiyor işte empati denen şey burada başlıyor. Ülkemizde şu empatiyi bir oturtabilsek her şey düzelecek ama... Her neyse. Sen bir kendini babanın yerine koy. Bakalım yine kendini haklı bulacak mısın.

Yada daha kolayı: eski bilgisayarını gözlerinin önünde parçala :neo:.

Babana bu kadar yüklenme. Yaşın gereği biraz daha kendi tarafından düşünüyor olabilirsin. Sabır ve para biriktirmek bu işin formülüdür. :)

Yada daha kolayı: eski bilgisayarını gözlerinin önünde parçala :neo:.
Böyle bir şey yaparsa elindekinin kıymetini bilmiyorsun derler. İnsanlara saçma şeyler söylemeyi bırakın. O adam saatlerce çalışıyor, ailesi mutlu olsun diye. Emekle aldığın şeyi gözünün önünde kırıyorlar... Ne kadar eski olursa olsun bu terbiyesizlik olur.

Kimseye muhtaç olmamak istediğini söyle . Babana madi açıdan yardımcı ol bende böyle yaptım .

Kardeşim kötü bişey söylemek istemiyorum sırf yorum atmak için geldim 18 yaşına geldim nerdeyse. Bir kere telefon istedim aldı 3 senedir itiraz etmedim telefonun yarısı kırık gözükmüyor 4 sene önce pc aldı artık çöp oldu. Sen babana kendi kanıtla kardeşim babanı gururlandır takdit al teşekkür al. Babanın tek isteği budur.

Ha bu arada söyleyeyim maddi açıdan hiç bir problemimiz yok isteyip babanın canını sıkma adama kendini kanıtla sen sonrası tek istemede en fazla 1 hafta sonra senin olur zaten

Ne kadar mantıklı bilmem ama ben kapının üstüne baba bilgisayar alırmsın yazıp sallandırmıştım aşağıya gelip geçerken mutlaka okumak zorunda kalıyordu . Hergün ısrar ettiğimde sinirlenip dayak yiyeceğimi anlıyordum bu yolu denedim pek işe yaradımı bilmiyorum fakat 1 ay sonra bilgisayar geldi. (İşe yaradığına emin değilim denemeye deyer)

Böyle bir şey yaparsa elindekinin kıymetini bilmiyorsun derler. İnsanlara saçma şeyler söylemeyi bırakın. O adam saatlerce çalışıyor, ailesi mutlu olsun diye. Emekle aldığın şeyi gözünün önünde kırıyorlar... Ne kadar eski olursa olsun bu terbiyesizlik olur.
Kardeş şaka yaptım. Hatta üstte fikrim de yazıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı