Bilgisayar alındıktan sonra heves kalmadı

Merhaba. 7 yıl PS4 kullandım, şimdi de 1 yıldır Xbox Series S kullanıyorum. Hayatımda hiç bilgisayarım olmadı ve bilgisayar hep hayalimdi, internet kafeye bile hiç gitmedim. 1 hafta önce 60.000 TL'lik oyuncu bilgisayarı aldım. Oyunlar 4K, donma kasma yok. Lakin 2-3 gün öyle bir hevesle oynadım ki bir günde 18 saat oynamışım. En kaliteli oyunu aldım, RDR 2, GTA 5 yani istediğim tüm oyunlar.

Ancak daha da bilgisayarı açasım gelmiyor. 5 gündür elimi bile sürmedim. Dün oynadım, 5 dakika bile geçmeden sıkıldım. Ama arkadaşlar konsolda böyle değilim, 8 yıldır sıkılmadan her gün saatlerce oynuyorum.

Acaba bilgisayar bana göre mi değil? Bu arada kulaklık, mouse falan onları da aldım en kalitelisini. Yaşım daha 16, yardimci olarak birisi var mı? O kadar moralim bozuldu ki, şu an bilgisayarı satasım var ki satmalı mıyım sizce?
Hocam multiplayer oyunlar öneririm, pc olmadan olmaz ne güzel almışsınız dursun cihazınız. Cihazım olsun da kenarda yatsın benim için, last of us 1 var 2 var god of war 3 var 4 var 5 var rdr2 var. Her türlü oyun var, seviceğiniz birşey bulursunuz her türlü. Tryhard oyunların çoğu da bayıyor fakat nadir kaliteli oyunlar, DBD'de önerebilirim. 500 saati geçmedi fakat bi 3 5 yıl daha sıkılmadan oynayacağım büyük ihtimalle.

Merhaba. 7 yıl PS4 kullandım, şimdi de 1 yıldır Xbox Series S kullanıyorum. Hayatımda hiç bilgisayarım olmadı ve bilgisayar hep hayalimdi, internet kafeye bile hiç gitmedim. 1 hafta önce 60.000 TL'lik oyuncu bilgisayarı aldım. Oyunlar 4K, donma kasma yok. Lakin 2-3 gün öyle bir hevesle oynadım ki bir günde 18 saat oynamışım. En kaliteli oyunu aldım, RDR 2, GTA 5 yani istediğim tüm oyunlar.

Ancak daha da bilgisayarı açasım gelmiyor. 5 gündür elimi bile sürmedim. Dün oynadım, 5 dakika bile geçmeden sıkıldım. Ama arkadaşlar konsolda böyle değilim, 8 yıldır sıkılmadan her gün saatlerce oynuyorum.

Acaba bilgisayar bana göre mi değil? Bu arada kulaklık, mouse falan onları da aldım en kalitelisini. Yaşım daha 16, yardimci olarak birisi var mı? O kadar moralim bozuldu ki, şu an bilgisayarı satasım var ki satmalı mıyım sizce?

Hocam inşallah bende yaşamam böyle bir durum, bilgisayar alacağımda yok ama, eğer alırsam inşallah yaşanmaz.

Bu bütçe seni aştı mı? Yani çok borca girip mi aldın yoksa parayı verdiğin için mi üzülüyorsun?
Sen konsola alışkın olduğun için de olabilir, bir de konsolda olmayan bir oyun alıp onu dene, mesela ETS 2.

Borç yok hocam. Bütçe sorunumda yok. İstesem 100.000 TL'lik bilgisayarda alırdım. Galiba dediğin gibi konsola alışkın olduğum için olabilir.

Yani kral okuldan veya derslerden dolayı hevesin kalmadıysa normal benim de PS5 var ama zevk kalmıyor yani bir de arkadaş çevren yoksa Single playersen bana göre PC çok işlevli gelmiyor almadan önce biraz daha düşünmeliydin fiyatı da fazla olduğu için biraz zor satarsın maalesef :( bence bu bilgisayarını satmayı deneyip biraz daha çok pahalı olmayacak PC almalısın oda işlerin falan olur diye diyorum ama tercih senin.

Kral okul ve ders yok. Yurt dışında çalışıyorum. Türkiye'ye ailemi ziyarete geldim bir hevesle aldım. Fiyat konusuna gelince donma kasma olmasın diye düzgün bir sistem alayım dedim PC'den de çok anlamam demek aşırıya kaçmışım. :)

Oyun konsoluna alışdığınız için olabilir hocam bende konsoldan oynuyordum ama yeni bir PC alacağım hevesim geçmez inşallah.

Bende de benzer durum var. Koltuk başında oturmak ve ellerimi klavye mouse ulaşmak için uzatmak, masanın kollarıma baskı yapması sıkıyor herhâlde.
Kablosuz klavye mouse alıp kanepede, yatakta uzanarak veya kontrolcüyü cihaza bağlayarak rahat bir şekilde oynamayı deneyebilirsin.

Senle alakalı olduğunu sanmıyorum, bugünlerde insanlarda çoğu şeye hevesi kalmadı. Biraz da alışkanlık tabii. PS sonrasında garipsemiş olabilirsiniz.

Normalde bu mevsimde Kışın Neden Depresif Oluruz? - Evrim Ağacı bundan oluyor derdim de bizde haklı olarak bundan da çok şeyler var. O yüzden bu haldeyiz.

Bende 11'im YKS'ye hazırlanıyorum bilgisayarı satalı 6 ay oldu bana da şu an aşırı heves geldi ama frenliyorum kendimi almıyorum. Sınav geçince alacağım umarım heves gitmez.

Geri
Yukarı