Bilgisayar alırken başıma gelenler

calypso1

Decapat
Öncelikle okur kardeşlerime selam.

Dün itibarıyla sistemimi 7K'ya satmış bulunuyorum. Dolar zammından etkilenmeden bir an önce istediğim sistemi almak için de bugün paçaları sıvadım.

Fakat. Başıma gelmeyen kalmadı. Saat 5 gibi Mugello RX 6700XT sistem alacaktım. Ufak tefek aksaklardan dolayı ödemeyi akşama ertelemek zorunda kaldım "zam gelmez hemen ya" diyerek hata ettim ve siparişi saat 7'ye bıraktım.
Ulan arkadaş, 2 saat içinde 1.5k zam gelmesin mi sisteme. Kafayı yedim nasıl olur diye, bir de anakartı vb yükseltmek istiyordum o da yalan oldu. Neyse bir şekilde halletim. Alırım dedim, bir anda sistemin fiyatı 24K'ya çıkınca büyük bir şok geçirdim. "Nasıl olur, yanlışlık olmalı?"
Vs diyerek diğer sistemlere baktım (fiyatının düzelmesini beklerken yine başka sistemlere zam gelmesin diye). Bu sefer de daha alt sistemlere zam gelmiş, Prime-6700XT 16.7k olmuştu. Kartta yeterli para olmadığı için de gidip ATM'ye ayrıyeten 6.5k para yatırdım, bu sefer de ATM 6.5K'yı yuttu vs. bir sürü olay yaşandı anca geri aldım parayı. Bir anda üst üste gelen zamlardan dolayı ve bütçemin de sınırına ulaştığından dolayı upgrade yapmadan hemen Prime-6700XT'yi aldım.
Bugün yaşadığım stres kelimelerle tarif edilmez, alacaksanız bir an önce alın. Sistemin gözü önümde 1.5k arttığına şahit oldum. Bugün elim ayağıma dolanmış vaziyette siparişi gerçekleştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı