Bilgisayar alırken başıma gelenler

bana da aynısı oldu ama ben bahtsızım zaten :(
Üzüldüm hocam 🙁
Bizi bu hale sokanlara hakkımı helal etmiyorum, bir insan her dakika alacağı şeye zam gelecek diye bu kadar strese girip acele etmemeli, bu çok anormal durum. Maalesef bunlar normal hale geldi ve artık gelecek zamların ne kadar kötü olacağının habercisi oldu bu bana.

Geçmiş olsun hocam, tam aynı sayılmaz ama benzerini yaşıyorum.Hesap kitap yapıp sistem toplayayım dedim,malum yapay zeka işiyle son zamanlarda çok içlidışlıyım,aşağıdaki sistemi aldım:
B760M AORUS ELITE AX Anakart
KINGSTON FURY RENEGADE DDR5 RGB DDR5-6400 CL32 16x2 RAM
İntel Core i7-13700KF İşlemci
Deepcool CG-560 Kasa
Deepcool LT-720 360 Sıvı soğutma
Aslında AMD mi alsam diye düşünürken indirimdeki anakarttaki maks. RAM frekans desteğinden duramayıp almıştım.İntel almışken(ki stabilite avantajı var AMD'ye göre) performanslı bir işlemci alayım dedim.Onu alınca da soğutmayı iyi alayım bari dedim.Derken bir baktım dolar uçuyor.Şuan mevcut beklenmedik borçlardan dolayı da ekran kartını alamadım.GT-730 2GB DDR3 ile devam edecek gibiyim :).Şartlar insanı biran evvel almaya zorlasa da son zamanlardaki ekonomik gidişat nedeniyle kısa zaman aralıklarında(kısa olarak gördüğüm birkaç sene) sistem yükseltmesi tuzlu gözüküyor.O yüzden en uzun ömürlü sistem almak da cazipleşiyor.İki seçenek de sıkıntılı.O yüzden en iyisi çok düşünmemek.Fiyatların düştüğünü de görürüz umarım hocam,sizin canınız sağolsun.

Editlemeden geçecektim ama bir an duramadım​

Bir hafta kadar önce:
1686252585327.png

Ve şimdi:
1686252639855.png

Dipnot:İki ürün de kapalı kutu ve garantilidir.

Üzüldüm hocam 🙁
Bizi bu hale sokanlara hakkımı helal etmiyorum, bir insan her dakika alacağı şeye zam gelecek diye bu kadar strese girip acele etmemeli, bu çok anormal durum. Maalesef bunlar normal hale geldi ve artık gelecek zamların ne kadar kötü olacağının habercisi oldu bu bana.
aslında 20 hazirana kadar yazdığı için ona güveniyordum 20 sinden sonra arttırlar dedimde duramadı :d

Yeni konular

Geri
Yukarı