Bilgisayar almak için beklemek mantıklı mı?

deZa

Femtopat
Daha fazla  
Evet, açıklamalardan sonra durum böyle oldu. Yükseköğrenimdeki öğrenciler, telefon ve bilgisayar alımlarında vergiden muaf olacaklar. Bu durumda, sizce bilgisayar fiyatları ne olur? Güncel döviz kuru ve diğer faktörler dolayısıyla beklemeli miyiz yoksa hemen almalı mıyız?

Daha önce de beyaz eşya ürünleri için ÖTV muafiyeti gelmişti. Ancak firmalar devletin aldığı ÖTV muafiyetini hemen kendi lehlerine çevirip ürünlere zam yaptı. Olan devletin alacağı vergilere oldu.

Bilgisayar fiyatları, üreticilerin ve ülke ekonomilerinin durumuna göre değişebilir. Türkiye'deki ekonomik durum göz önüne alındığında, bilgisayar fiyatlarının dalgalanabileceği söylenebilir. Ancak, uzun vadede beklemenin mantıklı olup olmadığına dair kesin bir cevap vermek zordur çünkü birçok faktör etkilidir.

Bilgisayar fiyatlarındaki dalgalanmaların yanı sıra, teknolojik ilerlemeler de fiyatları etkiler. Yeni nesil bileşenlerin piyasaya sürülmesi ve eski bileşenlerin yerini alması, daha önce piyasada olan bileşenlerin fiyatının düşmesine neden olabilir. Bu nedenle, bilgisayar almak için ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda kesin bir zaman dilimi vermek zordur.

Bununla birlikte, bilgisayar almak için bekleyip beklememeniz gerektiği, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır. Eğer acil bir ihtiyacınız yoksa, beklemek ve fiyatların düşmesini beklemek mantıklı olabilir. Ancak, ihtiyacınız varsa veya eski bir bilgisayarınız varsa, beklemek yerine ihtiyacınız olan bilgisayarı almak daha mantıklı olabilir.

Sonuç olarak, bilgisayar fiyatlarının dalgalanabileceği göz önüne alındığında, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun zamanı seçmek önemlidir.

Bugün, yarından daha ucuz düşüncesiyle, beklemek mantıksız ve ne kadar erken alırsan o kadar iyi olur diyorum.

Bilgisayar fiyatları, üreticilerin ve ülke ekonomilerinin durumuna göre değişebilir. Türkiye'deki ekonomik durum göz önüne alındığında, bilgisayar fiyatlarının dalgalanabileceği söylenebilir. Ancak, uzun vadede beklemenin mantıklı olup olmadığına dair kesin bir cevap vermek zordur çünkü birçok faktör etkilidir.

Bilgisayar fiyatlarındaki dalgalanmaların yanı sıra, teknolojik ilerlemeler de fiyatları etkiler. Yeni nesil bileşenlerin piyasaya sürülmesi ve eski bileşenlerin yerini alması, daha önce piyasada olan bileşenlerin fiyatının düşmesine neden olabilir. Bu nedenle, bilgisayar almak için ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda kesin bir zaman dilimi vermek zordur.

Bununla birlikte, bilgisayar almak için bekleyip beklememeniz gerektiği, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır. Eğer acil bir ihtiyacınız yoksa, beklemek ve fiyatların düşmesini beklemek mantıklı olabilir. Ancak, ihtiyacınız varsa veya eski bir bilgisayarınız varsa, beklemek yerine ihtiyacınız olan bilgisayarı almak daha mantıklı olabilir.

Sonuç olarak, bilgisayar fiyatlarının dalgalanabileceği göz önüne alındığında, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun zamanı seçmek önemlidir.
Yapay zekaya yazdırmış.

Evet bende alma tarafındayım zaten stoklara gelmesini beklediğim model var onu bekliyorum geldiği an alacağım.

Hocam değil. Ben bir sistem alıyorum sistem anakart işlemci ekran kartı üclüsünü döngüye koyuyorum. İşlemci günümüz oyunlar 2-3 yıl anakart 3-4 yıl ekran kartı maalesef 1-1.5 yıla düştü kullanım performansları örnek; RX 6650XT son çıkan oyunlarda maalesef yüksek performanslar alamıyoruz. Saadete gelirsek al bir tane bunları döngüye sok mesela 7600XT mi çıktı sat elindeki 6650XT'yi koy üstüne 2 bin. Aradan 2 yıl mı geçti sat elindeki R5 5600'ü geç 7600'e gerçi AM5 sana pahalıya patlar tabii Intel tarafından da düşünebilirsin sadece örnek verdim bu şekilde en az zararla güncel kalmak oluyor sistemi güçlendirdikçe ne bileyim PSU yükseltirsin işte yeni GPU kasana sığmıyor gider kasa alırsın ama bunu zamanla alırsın yani bütçeni aşmadan. Bu şekilde devam et. Yani beklemenin hiçbir anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı