Bilgisayar almak için kredi kartı mı yoksa kredi mi?

raizel1337

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar alacağım kredi çekmeyi düşünüyorum bir miktar bende var 18.000 TL'de kredi çekeceğim TEB'den 0,99 faizle 12 ay boyunca aylık ödemesi az oluyor, fakat kredi kartı olunca konu pek bir bilgim yok. Sizce hangisi daha akla mantığa sığar? (üniversite öğrencisiyim harçlığım da kısıtlı)

Her kredi kartına farklı taksit imkanı ve vade farkları oluşuyor örneğin bazı kartlar 8 ay taksite bölüyor buna göre az vade farkı çıkıyor banka ekstra +4 veriyor toplamda 12 taksitte ödemiş oluyorsunuz

Kredi çekip düşük faizle onu öde derim, illa sıkışırsan kredi kartından kullanırsın. Limitin kısıtlıysa hepsini bilgisayara harcama derim.

Ödeyebileceğini düşünüyorsan kredi al, düzenli gelirin varsa kredi kartıyla al.
Kredi çekip düşük faizle onu öde derim, illa sıkışırsan kredi kartından kullanırsın. Limitin kısıtlıysa hepsini bilgisayara harcama derim.
Kesinlikle düzenli ödeyebilirim fakat ihtiyacımdan fazla para harcadığım için gündelik olarak bütçem kısıtlanıyor öyle düşünebilirsiniz hani düzensizlik yok pek biraz da hata bende gibi

Kesinlikle düzenli ödeyebilirim fakat ihtiyacımdan fazla para harcadığım için gündelik olarak bütçem kısıtlanıyor öyle düşünebilirsiniz hani düzensizlik yok pek biraz da hata bende gibi
O zaman ona kimse bir şey diyemez kendi iradene kendin bakman lazım başkasının sözüyle olacak bir iş değil, ama ne yapıyorsan en az şekilde veya mümkünse hiç borçlanmadan çık bu işin içinden çünkü Türkiye'de krediyle olan problemler bitmek bilmez , acele etmen lazım zamlar da geliyor sürekli.

Ödeyebileceğini düşünüyorsan kredi al, düzenli gelirin varsa kredi kartıyla al.

Kredi veya kredi kartı kullanabilmek için öncelikle 30 günlük sigorta priminin ödendiği bir maaş gerekir.
Maaş içinse örnek veriyorum asgari ücretle çalışabildiğimiz kasiyerlik diyebilirim.
Bankalar hayrına ihtiyaç kredisi sunmazlar hemen.
Bu şartlar sağlandığında zaten kredi kartı imkanı çıkıyor.
Bunların dışında en basit nakit avans çekmek için kredi kartı bunu ödemek içinse düzenli maaşlı bir meslek gerekir.

Kredi veya kredi kartı kullanabilmek için öncelikle 30 günlük sigorta priminin ödendiği bir maaş gerekir.
Maaş içinse örnek veriyorum asgari ücretle çalışabildiğimiz kasiyerlik diyebilirim.
Bunların dışında en basit nakit avans çekmek için kredi kartı bunu ödemek içinse düzenli maaşlı bir meslek gerekir.
Burs tarzı bir geliri varsa çalışıyor olması şart değil, yine veriyorlar kredi kartını. Aldığı şeyler ufak fiyatlardan başlar, ödeyerek arttırdığı kredi puanıyla limitini yükseltir ve alabilir.

Üniversiteye girmeden önce özel güvenliktim fakat üniversiteye vakit ayıramadığım için özel güvenlik işini bıraktım yani sigorta primim hatrı sayılır şekilde var 30 günden fazla fakat benim bu konu da bilmek istediğim hangisinin bana aylık ödeneği en az olur

Üniversiteye girmeden önce özel güvenliktim fakat üniversiteye vakit ayıramadığım için özel güvenlik işini bıraktım yani sigorta primim hatrı sayılır şekilde var 30 günden fazla fakat benim bu konu dabilmek istediğim hangisinin bana aylık ödeneği en az olur

TEB 12 vadeli 18000TL için 19644 geri ödeme teklifi sunuyor.
Faizi %0.99
Öğrenim kredisi gibi bir geliriniz var mı?

Geri
Yukarı