Bilgisayar almalı mıyım?

Şu an hangi üniversite okuyorsun bro.

12'ye geçtim ve PC ile işim kalmadı.

Hedefinde İTÜ PC mühendisliği. Normal bir öğrenciden daha sıkı çalışmam gerekiyor.

Babam oyun için asla almaz. Önerin için sağ ol.

Türkiye şartlarında bir şey alacaksan hemen davranmalısın çünkü seneye alamazsın ha bire zam geliyor babana ısrar et ayrıca bilgisayardan anlamıyorsa ekran kartına pek takılmayacaktır lenovunun ihtişamlı olmayan oyuncu laptopları var diye biliyorum.

Kontrollü kullanabileceğini, derslerini etkilemeyeceğini anlat. Günümüzde 10000 TL para değil. Almama sebepleri derslerine odaklanamayacağındandır. Ve açık açık söyle günde 2 saat oyun oynayacağım, sonra yazılım öğreneceğim, film falan izleyeceğim, ders anlatım videoları izleyeceğim falan de. Oyun lafını geçir ama babana ideal bir süre olarak söyle.

PC'yi boş ver TYT asıl kanka

Türkiye şartlarında bir şey alacaksan hemen davranmalısın çünkü seneye alamazsın ha bire zam geliyor babana ısrar et ayrıca bilgisayardan anlamıyorsa ekran kartına pek takılmayacaktır lenovunun ihtişamlı olmayan oyuncu laptopları var diye biliyorum.
Benim takıldığım nokta zaten gerçekten ihtiyacım var mı konusu. Zaten bir laptopum var, eğer yeni pc alıp oyunlara vakit kalmazsa çok kötü olur.

Oyun oynayacak PC alırsan ders çalışamazsın, alma elindeki notebookla sınavına çalış. Bknz; Oyun bilgisayarı aldım KPSS’ye çalışamıyorum oyun oynamaktan.

Bilgisayar yerine teelefonunu güçlendir ve telefonuna Bluetooth mouse klavye ve kulaklık al.
Biraz da uygulama satın aldığında bilgisayar keyfinde çok rahat oynarsın.
Hem bilgisayar aşırı pahalı bu ekonomik.
Valorant falan oynayamazsın ama çoğu oyundan keyif alırsın.

PC de oynayacağı kaliteli oyunların 3 de 1'ini bile oynayamaz telefonda.

Yaşıtlarım gibi kaliteli oyunları sıkıntısız oynamak istiyorum. Fakat bunun için para lazım. Günümüzde iyi bilgisayarlar minimum 10.000₺ civarında. Durumumuz iyi, kendi evimiz arabamız var. Ama ailem bilgisayar almıyor. Bende kendim çalışıp alacaktım. Ailemle bu konuyu tartıştığımızda babam "bakarız" dese bile çalışmamı pek istemiyor. Zaten iş falanda bulamadım. İş bulsaydım günlük 100₺, aylık (hafta sonları hariç) 2000₺. Tüm yaz çalışmam bile iyi bilgisayar alamazdım.

10.sınıfa geçeceğimden dolayı TYT'ye asılacağım. Bu yüzden bilgisayara fazla vakit ayıramayacağım. Sizce bilgisayar alınır mı?
Oyun oynamaktan illa ki bir süre sonra sıkılıyorsun. Anlık hevesin varsa videoları izle veya biraz internet kafede oyna yok illa ben AAA oyunlar oynayacağım diyorsan al ama ben rekabetçi oyunlar dışında ileriki zamanlarda sıkacağını düşünüyorum.

PC'yi boş ver TYT asıl kanka
Öylede hocam insan imreniyor başkalarında görünce.

Kontrollü kullanabileceğini, derslerini etkilemeyeceğini anlat. Günümüzde 10000 TL para değil. Almama sebepleri derslerine odaklanamayacağındandır. Ve açık açık söyle günde 2 saat oyun oynayacağım, sonra yazılım öğreneceğim, film falan izleyeceğim, ders anlatım videoları izleyeceğim falan de. Oyun lafını geçir ama babana ideal bir süre olarak söyle.
Maalesef bir şey isterken çok utanıyorum, bunu da deneyeceğim. Sağ ol 👍

Öylede hocam insan imreniyor başkalarında görünce.

Maalesef bir şey isterken çok utanıyorum, bunu da deneyeceğim. Sağ ol

Sınav kötü geçerse bir daha sahip olamayabilirsin bence ben göze almazdım 😆

Geri
Yukarı