Bilgisayar almama gerek var mı?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
İyi akşamlar,

Ben bilgisayara para yatıramadım daha. Masraflar cart curt derken işler biraz uzadı. Ama ben gerçekten almaya değer mi diye düşünüyorum. Zihinsel aktivite yasak. Ders, yazılım, kişisel gelişim kitapları vb. şeyler yasak. Bana sadece oyun bilgisayarı olarak kalacak.

Bunun yanında birde telefon var. Telefon eskimeye başladı. GM8 telefonum var. İşimi görüyor mu? Görüyor. Bilgisayarım CS:GO'yu ve metin2'yi kaldırıyor. LOL'de kaldırıyor. Bu oyunlar benim için yeterli. Telefon kesin alacağım fakat bilgisayar konusunda şüpheliyim.

Alacağım telefon GM20 Pro 128 GB. 2200 TL'yi telefona bayılırım. Ama iş bilgisayara gelince durum öyle olmuyor. Nereye gidersem gideyim 5000 TL altı kurtarmaz diyor. MediaMarkt, Teknosa, Vatan Bilgisayar ve normal bilgisayarcılara sordum. Zaten herkes ekmeğinin peşinde, ister patron ister isçi.

O telefon bir kere alınacak. Ama bilgisayarı sadece oyun için olacak. Şu anki bilgisayarım Office işlemlerine yetiyor.

Kısacası fazla oyun oynamayan birinin bilgisayar almasına gerek var mı kendi elindeki idare eder bilgisayar varken?

İyi akşamlar,

Ben bilgisayara para yatıramadım daha. Masraflar cart curt derken işler biraz uzadı. Ama ben gerçekten almaya değer mi diye düşünüyorum. Zihinsel aktivite yasak. Ders, yazılım, kişisel gelişim kitapları vb. şeyler yasak. Bana sadece oyun bilgisayarı olarak kalacak.

Bunun yanında bir de telefon var. Telefon eskimeye başladı. GM8 telefonum var. İşimi görüyor mu? Görüyor. Bilgisayarım CS:GO'yu ve Metin2'yi kaldırıyor. LoL'de kaldırıyor. Bu oyunlar benim için yeterli. Telefon kesin alacağım fakat bilgisayar konusunda şüpheliyim.

Alacağım telefon GM20 Pro 128 GB. 2200 TL'yi telefona bayılırım. Ama iş bilgisayara gelince durum öyle olmuyor. Nereye gidersem gideyim 5000 TL altı kurtarmaz diyor. MediaMarkt, Teknosa, Vatan Bilgisayar ve normal bilgisayarcılara sordum. Zaten herkes ekmeğinin peşinde, ister patron ister isçi.

O telefon bir kere alınacak. Ama bilgisayarı sadece oyun için olacak. Şu anki bilgisayarım Office işlemlerine yetiyor.

Kısacası fazla oyun oynamayan birinin bilgisayar almasına gerek var mı kendi elindeki idare eder bilgisayar varken?

Bence elindekinle idare et. İleriye doğru düzgün para biriktirip gerçekten sağlam bir PC al. Veya şu an olsun dersen iPad alabilirsin PC yerine.

Korona, kur ve miningçiler yüzünden donanım fiyatları saçma düzeylere çıktı. Para olsa bile stokta bulunmuyor bazı donanımlar. Şu anki idare ediyorsa bilgisayar almanı tavsiye etmem. Ayrıca General Mobile markasından uzak durmanı tavsiye ederim. Mutlaka sorun yaşayacaksın. 3 sene kullandım, ben de dahil kullanıp sorun yaşamayan birini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı