Bilgisayar Anakarta Takılı İkinci Monitörü Görmüyor

Konuyu okudunuz mu?

Soruyu soran arkadaş hem harici ekran kartı hem de anakarttaki GPU'nun aynı anda çalışacağına inanıyor. Kendisine bu inanışta bazı eksikler olduğunu söylememiz gerek.

Her anakartta dahili ve harici GPU aynı anda kullanılamıyor. BIOS'ta dahili GPU'yu devreye sokup şansınızı deneyebilirsiniz.

Okudum üstadım az çok tahmin ettim ama garanti olsun diye direkt ekran kartı portuna takması gerektiğini önerdim.

Su anda yapacağım işlem VGA to DISPLAY PORT almak olacak. Ana monitörün HDMI. Ben 1060'da ki diğer girişleri de HDMI sanıyordum ama değilmiş. Suan değişim için kargo firmasına gidiyorum. VGA to Display Port alacağım

Ben HDMI boştur diye düşündüm o yüzden VGA to HDMI önerdim. Size zarar ettirdiysem eğer tazmin edebilirim, mağdur olmayın.

Okudum üstadım az çok tahmin ettim ama garanti olsun diye direkt ekran kartı portuna takması gerektiğini önerdim.

Ben HDMI boştur diye düşündüm o yüzden VGA to HDMI önerdim. Size zarar ettirdiysem eğer tazmin edebilirim, mağdur olmayın.
Yok usta Estağfurullah benim hatam. Ekran kartımı daha iyi bilmem lazımdı.
Display Port geldi ve ekran kartına taktım. Sağ tık yapıp görüntü ayarlarına bu sefer 2. monitör geldi ama nedense hala ekran gelmiyor şaka gibi :D
Şu şekilde görünüyor.

Yardımcı olabilecek yok mu ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 138
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı