Bilgisayar Anakarta Takılı İkinci Monitörü Görmüyor

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
AOC 21,5 1920x1080 monitörüm var. Elime ikinci monitör geçti. VGA girişli bir monitör. Ekran kartımda VGA girişi yok. O yüzden anakarta taktım. Ama görüntü gelmiyor. İki kablo ile denedim, yine olmadı ama monitör çalışıyor biliyorum. Sorun bilgisayarım monitörü görmüyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemciniz AMD mi? Eğer AMD ise ve APU bir işlemci değilse sistem görüntü vermez. O yüzden VGA to HDMI dönüştürücü alıp, anakart yerine Ekran Kartı soketine takınız.

Merhaba. İşlemciniz AMD mi? Eğer AMD ise ve APU bir işlemci değilse sistem görüntü vermez. O yüzden VGA to HDMI dönüştürücü alıp, anakart yerine Ekran Kartı soketine takınız.

Konuyu okudunuz mu?

Soruyu soran arkadaş hem harici ekran kartı hem de anakarttaki GPU'nun aynı anda çalışacağına inanıyor. Kendisine bu inanışta bazı eksikler olduğunu söylememiz gerek.

Her anakartta dahili ve harici GPU aynı anda kullanılamıyor. BIOS'ta dahili GPU'yu devreye sokup şansınızı deneyebilirsiniz.

Su anda yapacağım işlem VGA to DISPLAY PORT almak olacak. Ana monitörün HDMI. Ben 1060'da ki diğer girişleri de HDMI sanıyordum ama değilmiş. Suan değişim için kargo firmasına gidiyorum. VGA to Display Port alacağım.
Konuyu okudunuz mu?

Soruyu soran arkadaş hem harici ekran kartı hem de anakarttaki GPU'nun aynı anda çalışacağına inanıyor. Kendisine bu inanışta bazı eksikler olduğunu söylememiz gerek.

Her anakartta dahili ve harici GPU aynı anda kullanılamıyor. BIOS'ta dahili GPU'yu devreye sokup şansınızı deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı