İkinci monitörü anakarta bağlayınca çalışmıyor

• Konuyu başlatan dut
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 171

dut

Centipat
Daha fazla  
2 monitör kullanıyorum ikisi de ekran kartına bağlı. Eski monitörümü anakarta bağlamaya çalıştığımda görüntü gelmiyor.

Ayrı bağlayamıyor muyum? Ekran kartını zorluyor ve FPS düşüklüğü ve donma yaşıyorum.

Tam sisteminizi yazar mısınız? İşlemcinizin dahili grafikleri olduğundan emin misiniz?

Hayır böyle bir şey yok. İkisi bağımsız. Çok eski bir sistemse vs bilemem ama.
Bana ekran kartının ve işlemcinin aynı anda kullanıldığı modsuz bir sistem örneği artar mısın ?

Ayrı bağlayamıyor muyum? Ekran kartını zorluyor ve FPS düşüklüğü ve donma yaşıyorum.
Ekran kartı ile onboard bir arada çalışamaz çok eski amd loptoplarda sınırlı bir ekipmanda crossfire olarak çalışan sistemler var ama onlarda bile aynı familyada olması gerek ek bir sürü sıkıntısı var . Çok zorlarsan belki bios ve windowsu modlayan birinin rehberi olabilir hiç sanmıyorum .

Son düzenleme:
Bana ekran kartının ve işlemcinin aynı anda kullanıldığı modsuz bir sistem örneği artar mısın ?
Bizzat kendi sistemimde ekran kartıyla ana monitör + TV, işlemcinin grafikleriyle de Discord-YouTube vs açtığım ikinci monitörü kullanıyorum. Sistemi kurduğum günden beri de böyle. 7600X + 7900XT sistem. Herhangi bir ayar, mod vs yaptığımı hatırlamıyorum.

BIOS'tan açmak gerekebiliyormuş anakarta bağlı olarak ama imkansız veya kompleks bir şey değil sonuçta. Belki ben de zamanında aktive etmişimdir net hatırlamıyorum.

Biraz acele cevap vermişim ama sizin ilk mesajınız da sanki imkansız bir işmiş gibi olduğundan öyle yazmıştım. BIOS'tan açıp kolaylıkla dahili grafikleri aktive edebilir arkadaş sistemi uyumluysa. "Bir arada çalışamaz" diye bir şey yok.

@holywitcherofrivia hocam BIOS üzerinden ekstra bir ayar yapmadıysa kapalı olur normalde.
Gördüm şimdi evet, teşekkürler. Ben şahsen herhangi bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum ama neredeyse 1 yıl olacak, yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Bizzat kendi sistemimde ekran kartıyla ana monitör + TV, işlemcinin grafikleriyle de Discord-YouTube vs açtığım ikinci monitörü kullanıyorum. Sistemi kurduğum günden beri de böyle. 7600X + 7900XT sistem. Herhangi bir ayar, mod vs yaptığımı hatırlamıyorum.

BIOS'tan açmak gerekebiliyormuş anakarta bağlı olarak ama imkansız veya kompleks bir şey değil sonuçta. Belki ben de zamanında aktive etmişimdir net hatırlamıyorum.

Biraz acele cevap vermişim ama sizin ilk mesajınız da sanki imkansız bir işmiş gibi olduğundan öyle yazmıştım. BIOS'tan açıp kolaylıkla dahili grafikleri aktive edebilir arkadaş sistemi uyumluysa. "Bir arada çalışamaz" diye bir şey yok.

Gördüm şimdi evet, teşekkürler. Ben şahsen herhangi bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum ama neredeyse 1 yıl olacak, yanlış da hatırlıyor olabilirim.
Benim dediğim aynı görüntüyü iki farklı anakart portundan alamasın dediğin gibi ayarlanırsa o monitör farklı bir bilgisayar gibi olur , buda ramdan hem kendine vram kesecek hem cpunun yükü artacak ekran genişletme çalışır mı onu bile bilmiyorum.

ekran genişletme çalışır mı onu bile bilmiyorum.
Çalışıyor çalışıyor.

Ama yani iki monitörü de ekran kartına bağlamanın pek bir FPS düşüklüğü falan yarattığını da görmedim ben. Değmez büyük ihtimalle. Ben DisplayPort-HDMI çeviricisi almaya üşendiğim için kullanıyorum açıkçası. Kullanmam yoksa.

Çalışıyor çalışıyor.

Ama yani iki monitörü de ekran kartına bağlamanın pek bir FPS düşüklüğü falan yarattığını da görmedim ben. Değmez büyük ihtimalle. Ben DisplayPort-HDMI çeviricisi almaya üşendiğim için kullanıyorum açıkçası. Kullanmam yoksa.

Benim düşürüyor anlamadığım bir şekilde. 1060 var yan monitörde video izlerken oyun oynamaya çalıştığımda ani takılmalar yaşıyorum. Videoyu kapatmadan alta aldığımda takılmalar geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı