Bilgisayar aniden çöküyor

plexies

Hectopat
Merhabalar bilgisayar aniden çöküyor. Önceden monitörle kasanın güç kablosu birbiriyle karıştırdım sanmıştım ama öyle değilmiş. Sorunun kaynağınıda bir türlü bulamıyorum, nasıl çözebilirim?

Cooler Master MasterBox Lite 5 80+ 600W
AMD Ryzen 5 2600
Gigabyte B450M S2H
Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition
8GB 3000MHz DDR4 CL16
HDD Yok
XPG SX8200 Pro 512GB 3500/3000 MB M2 2280 SSD

Mönitörle bilgisayarın güç kablosunu karıştırırsanız sorun olmaz zaten. Sisteminizi belirti ya da, en son hangi yazılımı yüklediniz?
3. parti bişey yüklemedim yeni format attım ona rağmen böyle windows 10 1909 var

Nasıl çöküyor? Yıkım mı var? Windows mu gidiyor, ekran mı gidiyor, bilgisayar mı kapanıyor aniden? Biz nereden bileceğiz ki çözüm sunacağız?
Kasadaki ışıklar yanıyor klavye maus ışığıda yanıyor ışığı aç kapa yapabiliyorum monitör donuyor hiçbirşey yapılmıyor monitörde biraz bekleyince monitörde sinyal yok yazıyor ve gidiyor aradada bazen önce bi ses geliyo bozuk radyo gibi o sesten sonra gidiyo ama genelde gelmiyor.

3. parti bişey yüklemedim yeni format attım ona rağmen böyle windows 10 1909 var

Kasadaki ışıklar yanıyor klavye maus ışığıda yanıyor ışığı aç kapa yapabiliyorum monitör donuyor hiçbirşey yapılmıyor monitörde biraz bekleyince monitörde sinyal yok yazıyor ve gidiyor aradada bazen önce bi ses geliyo bozuk radyo gibi o sesten sonra gidiyo ama genelde gelmiyor.
Sisteminizi belirtin lütfen, en son hangi güncellemeyi yaptınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı