Bilgisayar aniden donuyor veya oyun oynarken kendini yeniden başlatıyor

nqaaN

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Hi-Level 2x4 1600MHz Soğutuculu Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung HDD 1TB
Ekran kartı
XFX HD 6850 1 GB
Anakart
GA-78LMT-S2PT
İşlemci
AMD FX™ 6300
Yeni bir anakart, işlemci ve soğutucusu, RAM aldım fakat şöyle bir sıkıntım var bilgisayar da oyun oynamazsam ortalama 1 buçuk veya 2 saat falan normal bir şekilde kullanıyorum ve bilgisayar donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Ben de bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Windows 10 kurduğum için oyunlarım vs. yoktu ben de The Forest indirmiştim onu oynayayım dedim. Oyuna MSI Afterburner ile girdim ve bir 15 dakika sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı. Değerlerde farklı bir şey yok idi.

CPU: Ort. 30-40 derece - %45-55 arası kullanım,
GPU: 50-60 derece - %70-90 arası kullanım oluyordu.
(Bu arada darboğaz yok. Yalnızca FPS'yi 60'a sabitlediğim için GPU 70-90 kullanılıyor.)

Sizce bunun nedeni nedir?

Son düzenleme:
Güç kaynağı nedir ? Bu tür sorunlar genellikle psudan şkaynaklanıyor.
Güç kaynağınız yetersiz kalıyor olabilir. FX6300 çok güç tüketen bir işlemci. Güç kaynağı marka model neydi?
Aerocool VX Plus AE-VXP500 500w Power Supply
Güç kaynağı nedir ? Bu tür sorunlar genellikle psudan kaynaklanıyor.
Güç kaynağınız yetersiz kalıyor olabilir. FX6300 çok güç tüketen bir işlemci. Güç kaynağı marka model neydi?
Yazdığım Power Supply yetersiz mi bu sisteme?

Son düzenleme:
Normalde yeterli olması lazım. Sıcaklıkların doğru olduğuna emin misiniz?
Evet. Bu arada şimdi aklıma geldi. Bugün bu bilgisayar da 18:00 civarlarında osu! oynamıştım ve aynı olay osu! oyununda da olmuştu. Fakat kendini yeniden başlatmamıştı bilgisayar. Yalnızca bilgisayar tamamen donmuştu ve yeniden başlatmak zorunda kalmıştım.

• Furmark ile ekran kartını test et.​
  • İşlemci macununu kontrol et.​
  • İşlemci fanının oturduğuna emin ol.​
Macunu dün sıktım ve işlemci fanının doğru takıldığına bizzat eminim şimdi Furmark ile test yapıyorum bitince yazacağım.
Overclock yaptınız mı?
Hayır. Bu arada daha bugün ilk kez kullanıyorum en başta yazdığım parçaları. (Ekran kartı dışında)
  • FurMark ile ekran kartını test et.​
  • İşlemci macununu kontrol et.​
  • İşlemci fanının oturduğuna emin ol.​

Testi ne kadar süre boyunca devam ettirmem gerekiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı