Bilgisayar aniden donuyor

ReinFury

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben bundan 1 sene önce bir laptop aldım bugüne kadar hiçbir sıkıntısı yoktu ama dünden itibaren donmaya başladı.
Tam bir işimin ortasındayım çat diye donup kalıyor, tepki vermiyor mouse hareket etmiyor + cızırtılı bir ses geliyor. Bilgisayara format attım 1 saat önce ne var ne yok her şey silindi. Yine aynı 2 dakika önce tamamen dondu, hiçbir tepki vermedi güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtım düzeldi bunun nedeni ne olabilir? Isınma ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayar ısınmıyor sadece Opera ve WhatsApp açık + altında soğutucu var her zaman.

Merhaba arkadaşlar. Ben bundan 1 sene önce bir laptop aldım bugüne kadar hiçbir sıkıntısı yoktu ama dünden itibaren donmaya başladı.
Tam bir işimin ortasındayım çat diye donup kalıyor, tepki vermiyor mouse hareket etmiyor + cızırtılı bir ses geliyor. Bilgisayara format attım 1 saat önce ne var ne yok her şey silindi. Yine aynı 2 dakika önce tamamen dondu, hiçbir tepki vermedi güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtım düzeldi bunun nedeni ne olabilir? Isınma ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayar ısınmıyor sadece Opera ve WhatsApp açık + altında soğutucu var her zaman.

Sorun donanımsal olabilir. Altta verdiğim linkdeki programi indirip bir SS at bakalım.
Bilgisayara format at bakımlarını yaptır düzelir.

Adam zaten format atmış.

Sistem Özelliklerinizi yazın.

Sorun donanımsal olabilir. Altta verdiğim linkdeki programi indirip bir SS at bakalım.

Adam zaten format atmış.

1611602355007.png

Buyurun sistem özelliklerim.
İşlemci: 3750h.
Ekran kartı: Vega 10 + GTX 1650 Mobile.
500GB SSD.
8 GB RAM.
Windows 10 işletim sistemi.
Bakımlarını yaptır bir de HDD de badsector olabilir diye düşünüyorum.

Bakımlarını nerede veya nasıl yaptırabilirim? Teknik servise götürmem gerekir mi? Yoksa mahalledeki Tuncay abiye götürsem yeterli mi?
Bakımlarını yaptır bir de HDD de badsector olabilir diye düşünüyorum.
Hd tune pro (trial) ile taradım hocam
1611604841296.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 852714

Buyurun sistem özelliklerim.
İşlemci: 3750h.
Ekran kartı: Vega 10 + GTX 1650 Mobile.
500GB SSD.
8 GB RAM.
Windows 10 işletim sistemi.

Bakımlarını nerede veya nasıl yaptırabilirim? Teknik servise götürmem gerekir mi? Yoksa mahalledeki Tuncay abiye götürsem yeterli mi?

Hd tune pro (trial) ile taradım hocam
Eki Görüntüle 852784
O tamirciye güveniyorsan götürebilirsin bence güvenmiyorsan başka bir yerde yaptır.

Yeni konular

Geri
Yukarı