Bilgisayar aniden kapanıp açılıyor

fyigit

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarı Gencergaming.net'ten aldım.
Uzun bir süre kullandim.
Ardidan 1 gün önce kapanıp açılmaya başladı.
Aldığım bilgisayar modeli pch1.1 adında bir şeydi.
PSU fani çalışıyor ızgarasına dokunduğum zaman bayağı bir soğuk.

Dostum PSU'nun wattı yetmesi veya ısınmaması hasarlı olmadığı anlamına gelmez. Sorun kesinlikle PSU'dan demiyorum fakat bence PSU'dan. Eğer o değilse işlemciyi de deneyebilirsin.

İşlemci fanı tam düzgün oturdu mu onu kontrol eder misin?

Dostum PSU'nun wattı yetmesi veya ısınmaması hasarlı olmadığı anlamına gelmez. Sorun kesinlikle PSU'dan demiyorum fakat bence PSU'dan. Eğer o değilse işlemciyi de deneyebilirsin.

İşlemci fanı tam düzgün oturdu mu onu kontrol eder misin?

Bütün fanlar iyi calisiyor. Biraz bekleyip tekrar bilgisayarı actigim da yarım saat falan gidiyor sonra tekrar kapanıp açılıyor.

HWMonitor gibi bir uygulama ile sistem sıcaklıgını kontrol et bence tabii bu yazılımsal bir sorunda olabilir. Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı kapat diye bir bölüm vardı biraz arastırıp kapatmayı deneyebilirsin. Belki bu sorunu cözebilir ama kaynagını bulmalısın.

Bütün fanlar iyi calisiyor. Biraz bekleyip tekrar bilgisayarı actigim da yarım saat falan gidiyor sonra tekrar kapanıp açılıyor.

Windows'u kurduğun ISO dosyası düzgün mü?

Bu sorunu kendim de yaşadım. Sorun büyük ihtimalle PSU kaynaklı. Anakart girişlerini kontrol edin. Kısa devre yapıp sonrasında yanık oluşmuş olabilir.

Bilgisayar artık temelli gitti ne monitöre görüntü geliyor ne de USB'ler çalışıyor.
Bilgisayarı fanları falan çalışıyor ama.

Windows'u kurduğun ISO dosyası düzgün mü?

Microsoft'un orijinal key.

HWMonitor gibi bir uygulama ile sistem sıcaklıgını kontrol et bence tabii bu yazılımsal bir sorunda olabilir. Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı kapat diye bir bölüm vardı biraz arastırıp kapatmayı deneyebilirsin. Belki bu sorunu cözebilir ama kaynagını bulma

HWMonitor gibi bir uygulama ile sistem sıcaklıgını kontrol et bence tabii bu yazılımsal bir sorunda olabilir. Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı kapat diye bir bölüm vardı biraz arastırıp kapatmayı deneyebilirsin. Belki bu sorunu cözebilir ama kaynagını bulmalısın.

Nasıl bakacagimi bilmiyorum ama.
En yüksek derece 35 falan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı