Bilgisayar aniden kapanıp açılıyor

Seul67

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi PUBG gibi bazı oyunlarda PC birden bire kapanıyor 5 saniye içerisinde tekrar açılıyor. Sistem Witcher 3, GTA 5 gibi yüksek performans gerektiren oyunlarda yüksek ayarlarda fazla zorlanmıyor. Sebebi ile ilgili fikri olanlar yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemini ve PSU'nu belirtebilir misin? Bir de kullandığın priz ve üçlü uzatma kablosunu kontrol ettin mi? Elektrik dalgalanması var gibi sanki anlattığına göre.
Arkadaşın sistemi şu şekilde:
ekran.PNG

o.PNG

Ve:

Arkadaşın sistemi şu şekilde:
ekran.PNG

o.PNG

Ve:
DxDiag raporu paylaşırsanız daha iyi olur.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4028644/windows-open-and-run-dxdiagexe

Bios güncel değil.
Tam olarak güncel bios sürümünü vermekten çekindim. DxDiag raporunu bekliyorum.

Herhangi bir güncelleştirme almayan, Bazı donanımlarda yazılım olarak sorun yaşayan eski bir işletim sisteminde durmasını önermem. Güncel bir Windows 10 kurulumu yapması yararına olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
DxDiag raporu paylaşırsanız daha iyi olur.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4028644/windows-open-and-run-dxdiagexe

Bios güncel değil.
Tam olarak güncel bios sürümünü vermekten çekindim. DxDiag raporunu bekliyorum.

Herhangi bir güncelleştirme almayan, Bazı donanımlarda yazılım olarak sorun yaşayan eski bir işletim sisteminde durmasını önermem. Güncel bir Windows 10 kurulumu yapması yararına olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dxdiag raporunu nasıl atacağım söyler misin?

Bende aynı sorundan muzdaribim. Bugün bu şekilde konu açan üç kişi olduk. Bende GTX 960 var sende 970 birisi daha vardı 1060 vardı ondada. Oyunda reset atıyo sistemlerimiz üçümüzünde. Ben ekran kartından şüphelenip garantiye gönderdim test etmişler bişey yokmuş.

DxDiag yerine aşağıdaki konudaki işlemleri uygula. İlk önce Cpu-Z yükle.
[Resimli Anlatım] CPU-Z'den Sistem Raporu Alma
Sonra o html dosyasını Google Drive yükleyip buradan paylaş.

BIOS güncellemesini yaptım, bunun için ayrıca teşekkürler.
GÖKHAN-PC.html

Sistemini ve PSU'nu belirtebilir misin? Bir de kullandığın priz ve üçlü uzatma kablosunu kontrol ettin mi? Elektrik dalgalanması var gibi sanki anlattığına göre.
PSU'm Cooler Master G750M. Farklı bir üçlü uzatma ve priz denedim ama pek fark yaratmadı. Farklı bir priz denediğimde ama uzunluğu yetmediği için çift uzatma kullandım iksinden biri sorun çıkartmış olabilir mi bilmiyorum.

Bende vardı o sorun gtx 1060 kulanıyorudum burayada konu açdım ilk aldıgım zamanlar oldu çok ugraşdım ama düzelmedi sonra msı b350m sitesindeki ram listesine bakdıgımda bana takılan ramın uyumsuz oldugunu gördüm özellikle oyunlarda çok yapıyordu bende uyumlu ram aldım sorun düzeldi sende bi bak sitersen anakartın sitesinde

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı