Bilgisayar aniden kilitleniyor mouse ve klavye ışığı da sönüyor

Doğukan Eş

Hectopat
Yer
İstanbul SULTANGAZİİ
Daha fazla  
Meslek
Elektirik-Elektronik
Arkadaşlar bir sistem topladım bazi parçalar benimdi (RAM, işlemci, PSU) bazılarını da internetten 2.el olarak aldım (kasa, anakart,) sıfır olarak da HDD ve ekran kartını aldım. İşlemciyi değiştirip denedim olmadı RAM slotlarını tek tek denedim olmadı. Sorun sizce hangisi olabilir? Ne zaman kilitleneceği de belli olmuyor rastgele internettte gezerken oyun oynarken boşta bile fark etmiyor. Elimde pek PC parçası mevcut olmadığı için çözüm bulamıyorum. Ben sorunun anakart olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ön USB portları da çalışmıyor ve BIOS'ta da kilitleniyor. Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

Sistem özellikleri.

• Anakart: Gigabyte P43-ES3g DDR2.
  • RAM: 2+2 DDR 2 RAM.
  • PSU: Casper 400W.
  • HDD: WD 1TB.
  • Ekran kartı: ASUS R7 240 2 GB 128 Bit.
  • İşlemc: Intel Pentium 4 3GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef ısıların hepsi normal, eski PC'im de de o PSU'yu kullanıyordum sorun çıkartmamıştı hiç ama parçalar değiştiği için mesela ekran kartı daha çok güç çektiği için kilitleniyorsa olabilir mi?

Malesef ısıların hepsi normal, eski PC'im de de o PSU'yu kullanıyordum sorun çıkartmamıştı hiç ama parçalar değiştiği için mesela ekran kartı daha çok güç çektiği için kilitleniyorsa olabilir mi?
R7 240 çok güç çekemez, HDDTune ile HDD'yi sağlık testinden geçirin.

Arkadaşlar bir sistem topladım bazi parçalar benimdi (RAM, işlemci, PSU) bazılarını da internetten 2.el olarak aldım (kasa, anakart,) sıfır olarak da HDD ve ekran kartını aldım. İşlemciyi değiştirip denedim olmadı RAM slotlarını tek tek denedim olmadı. Sorun sizce hangisi olabilir? Ne zaman kilitleneceği de belli olmuyor rastgele internettte gezerken oyun oynarken boşta bile fark etmiyor. Elimde pek PC parçası mevcut olmadığı için çözüm bulamıyorum. Ben sorunun anakart olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ön USB portları da çalışmıyor ve BIOS'ta da kilitleniyor. Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

Sistem özellikleri.

• Anakart: Gigabyte P43-ES3g DDR2.
  • RAM: 2+2 DDR 2 RAM.
  • PSU: Casper 400W.
  • HDD: WD 1TB.
  • Ekran kartı: ASUS R7 240 2 GB 128 Bit.
  • İşlemc: Intel Pentium 4 3GHz.
Görüntü gidiyor mu peki bunlarla beraber?

Hocam aynı anakart bende de var. Bütün parçalarını test ettim yazılımlara baktım sıkıntı yok bende bu sıkıntıyı yaşıyordum. Şu anlık PSU'dandır son ihtimal dedim şimdi PSU siparişi verecektim. Ama sizi görünce anakarttaki bir devreden de olabilir diye düşünüyorum. (Windows 7'de de denedim Windows10'da da)

Geri
Yukarı