Bilgisayar anlık donuyor

Tyrant_R

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
466 GB HDD TOSHIBA MQ01ABF050M
Ekran kartı
HD 620 ve Nvidia GeForce 940MX
İşlemci
İ5-7200U
Merhaba öncelikle yazdığım zamana göre günaydın herkese. Casper marka laptopum var sistemi yazarım aşağıya 2016 da aldım ve o zamandan beri ilk defa format attırdım belki 1 ay oluyor. Önceden bir sıkıntısı yoktu sadece yavaştı o yüzden bir format attırdım fakat bu sıralar anlık donuyor. Bilgisayar sadece oyun oynarken değil normalde bir şey izlerken de donuyor. Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle yazdığım zamana göre günaydın herkese. Casper marka laptopum var sistemi yazarım aşağıya 2016 da aldım ve o zamandan beri ilk defa format attırdım belki 1 ay oluyor. Önceden bir sıkıntısı yoktu sadece yavaştı o yüzden bir format attırdım fakat bu sıralar anlık donuyor. Bilgisayar sadece oyun oynarken değil normalde bir şey izlerken de donuyor. Sorun nedir sizce?
Harddisk gibi gözüküyor. Hard Disk Sentiel uygulamasını indirip fotoğraf atın.

Kanka bu sorun bende de oldu 10 dakka falan bekliyordum düzeliyordu. Bazen direkt fişten çekip yeniden açıyordum. 3 4 gün sonra kendiliğinden düzelmişti sadece youtube'da video izlerken oluyordu bende oyunlarda falan olmuyordu :D

Dosya Ekleri

• disk performance.png
    disk performance.png
    118,8 KB · Görüntüleme: 35
  • genel bakis.png
    genel bakis.png
    100,8 KB · Görüntüleme: 18
Ek olarak bir şey söylemek istiyorum eskiden yani formattan önce sadece yerel disk C olarak kullanıyordum şimdi D ve C olarak kullanıyorum.

Ek olarak bir şey söylemek istiyorum eskiden yani formattan önce sadece yerel disk C olarak kullanıyordum şimdi D ve C olarak kullanıyorum.
Diskinizi bölmüşsünüzdür. Yani bir diski başka boyutlara bölmüşsünüzdür bundan dolayıdır. Dediğim gibi HD Tune ile Health-Error Scan testi yapın.

Diskinizi bölmüşsünüzdür. Yani bir diski başka boyutlara bölmüşsünüzdür bundan dolayıdır. Dediğim gibi HD Tune ile health-error scan testi yapın.

Yapıyorum şu an uzun sürecek bittiğinde atarım.

@cumali_032

Dosya Ekleri

• errorü.png
    errorü.png
    82 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı