Çözüldü Bilgisayar arada bir çöküyor ve BIOS'a atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
xpg gammix d30 ddr4 3200Mhz 8x2
SSD veya HDD modeli
xpg adata sx6000 Pro 512 gb
Ekran kartı
RX 6500XT PULSE
Anakart
msi b450m-A PRO MAX
İşlemci
ryzen 5 4500
Bilgisayarım ikide bir çöküyor bu sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Normal şekilde hiçbir şey yok ama oyun oynarken mavi ekran dahi olmadan donup çöküyor ve yeniden başlatıyor. Arasıra ise BIOS'a atıyor. Her türlü şeyi denedim ama düzelmedi.

Çözüm
Bilgisayarım ikide bir çöküyor bu sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Normal şekilde hiçbir şey yok ama oyun oynarken mavi ekran dahi olmadan donup çöküyor ve yeniden başlatıyor. Arasıra ise BIOS'a atıyor. Her türlü şeyi denedim ama düzelmedi.
O anakartta 4 pin işlemci güç girişi var, işlemci gerekli gücü çekemiyor olabilir. Amd core boost açıksa kapatıp test edin.
O anakartta 4 pin işlemci güç girişi var, işlemci gerekli gücü çekemiyor olabilir. Amd core boost açıksa kapatıp test edin.

Çözüm
O anakartta 4 pin işlemci güç girişi var, işlemci gerekli gücü çekemiyor olabilir. AMD Core Boost açıksa kapatıp test edin.

Nereden kapatacağım acaba?

O anakartta 4 pin işlemci güç girişi var, işlemci gerekli gücü çekemiyor olabilir. AMD Core Boost açıksa kapatıp test edin.

Tamamdır Core Performance Boost diye bir şey vardı ve üstünde CBS yazıyordu kapattım.
Bir deneyeyim çökecek mi diye, çökerse yine yazacağım.

Düzeldi sağ ol :))

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı