Bilgisayar aşırı yavaş açılıp kapanıyor

ertanerdm0

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim abe
RAM
Crucial Ballistix 2x8 3000MHZ
SSD veya HDD modeli
Netac N535S 480GB
Ekran kartı
Palit Gtx 1660 6GB
Anakart
Biostar B450MH
İşlemci
Ryzen 5 2600
2-3 kere formatladım formatladıktan 1 ay sonra falan tekrar aynı yavaşlığa dönüyor aşırı yavaş açılıyor (1-2 dk) aşırı yavaş kapanıyor (4-5dk) kapatıyorum monitör kapanıyor fakat hala kasa çalışmaya devam ediyor bilgisayarda başlangıçta açılacak uygulamaların hepsini kapattım, gereksiz olan çoğu uygulamayı sildim fakat hala aynı sorun devam ediyor.

Arkadaşlar SSD Allah'a emanet çalışıyor benim galiba. Yazma hızı 8 MB.

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    76 KB · Görüntüleme: 45
  • ssddegerleri.PNG.png
    ssddegerleri.PNG.png
    37,1 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Bilgisayarınızın açılış süresini bir nebze de olsa hızlandırabileceğiniz bir yöntem mevcut.

Başlat-MSConfig-Önyükleme-İlgili sürüm tıklanıp gelişmiş seçenekler-İşlemci sayısı tik seçip-aşağıdaki listeden işlemciniz kaç çekirdekliyse Max adeti seçebilirsiniz.

Bunların yanında SSD alıp işletim sisteminizi buraya temiz kurulum ile kurabilirseniz çok daha rahat edebilirsiniz.

En fazla kaç tane varsa o kadar seçin. 6 tane vardır muhtemelen.

12 tane var hocam orada.

%83 sağlıkta yazma hızının bu kadar düşmesi normal mi?

Hocam haziran 2020 de aldık PC'yi yazma hızı 8 olarak görünüyor fakat PC açıldıktan 5-10dk sonra normal şekilde kullanabiliyorsun PC'yi SSD sıcaklığıda 35-40 arasında.

Hocam PC kafayı yedi galiba dün 8 olan değer bugün 305? M.2 SSD alacağım fakat 1-2 hafta daha böyle idare edeyimde.

Dosya Ekleri

• ssd elden gidiyeh.PNG
    ssd elden gidiyeh.PNG
    50,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
12 tane var hocam orada.

Hocam haziran 2020 de aldık PC'yi yazma hızı 8 olarak görünüyor fakat PC açıldıktan 5-10dk sonra normal şekilde kullanabiliyorsun PC'yi SSD sıcaklığıda 35-40 arasında.

Hocam PC kafayı yedi galiba dün 8 olan değer bugün 305? M.2 SSD alacağım fakat 1-2 hafta daha böyle idare edeyimde.

PC ilk açıldığında Görev Yöneticisi'nden disk kullanımına bakın. Belki başka bir şey diski kullanıyorsa diskmarktaki düşük hızları açıklayabilir.

PC ilk açıldığında Görev Yöneticisi'nden disk kullanımına bakın. Belki başka bir şey diski kullanıyorsa diskmarktaki düşük hızları açıklayabilir.

Peki hocam yemek yiyip geleyim deneyeceğim hemen.

Hocam PC'ye SSD yerine M.2 SSD alıp temiz formatla Windows'u M.2'ye kurdum sonra sorunlu olan SSD'ye hız testi yaptım 500 MB okuma 350 de yazma çıktı nasıl anlamadım ama şu an bir sorun yok gibi görünüyor SSD'de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı