Bilgisayar ASUS açılış ekranında dönüyor

Asuka

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta öncesine kadar şehir dışındaydım, gittiğimde bilgisayarda hiçbir sorun yoktu. Geldiğim zaman bilgisayar açılışlarda donmaya başladı. İlk başlarda tekrar aç kapa yaptığım zaman düzeliyordu ama 2 gündür düzelmiyor. Dün bayağı uğraştım, internette çoğu çözüme baktım, her şeyi sıfırladım falan ama hiç düzelmedi. Sorun çözme ekranından da çoğu şeyi denedim ama olduğu yok. Şu an her açtığımda ASUS yüklenme ekranında kalıyor. BIOS ayarlarına girebiliyorum ama Windows hiç açılmıyor. Ne yapmam gerek?

Sorun diskinizde olabilir. Farklı diske kurmayı dener misiniz?
Bunu nasıl yapacağım bilmiyorum
Konuyu yanlış okumadıysam, Windows Boot edilmiyor.
Boot ayarlarına girip birinciyi Windows ikinciyi disabled olarak seçmem gerekiyor diye biliyorum şu an öyle seçili zaten ama düzelmiyor başka bir yolu var mı bunu düzeltmek için
Boot ayarlarına girip birinciyi Windows ikinciyi disabled olarak seçmem gerekiyor diye biliyorum şu an öyle seçili zaten ama düzelmiyor başka bir yolu var mı bunu düzeltmek için
Bilgisayarınıza hasar geldiyse disk arızalanmış olabilir. İki disk varsa öbür diske Windows kurmayı deneyin. Yoksa en kısa zamanda açmaya çalışıp verilerinizi yedekleyip yeni disk alın.
Maalesef tek disk var bunu bir şekilde düzeltmenin yolu yok mu yani illa yeni disk mi almam gerekiyor
Bilgisayarınıza hasar geldiyse disk arızalanmış olabilir. İki disk varsa öbür diske Windows kurmayı deneyin. Yoksa en kısa zamanda açmaya çalışıp verilerinizi yedekleyip yeni disk alın.
Maalesef tek disk var bunu bir şekilde düzeltmenin yolu yok mu yani illa yeni disk mi almam gerekiyor

Bildiğim kadarı ile aktarırsam. Windows hangi diske kurulu? O diski 1. sıraya almanız lazım.
Bildiğim kadarı ile aktarırsam. Windows hangi diske kurulu? O diski 1. sıraya almanız lazım.

İçinde önemli veri yoksa direk format atın. HDD'de ciddi bir bad sector olabilir. Emin değilim.

İçinde önemli veri yoksa direk format atın. HDD'de ciddi bir bad sector olabilir. Emin değilim.
Sad kullanıyorum windowsun kurulu olduğunu seçtim ama bir değişiklik yok gelişmiş seçenekleri açabilirsem tekrar sıfırlayıp format atacağım mecbur teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı