Bilgisayar bağımlılığını engellemek

Ben son yarı dönem yumurta dayanınca günde 10 saat oynasam bile otomatikman bırakmıştım.

Kendinize hobi edinin fakat bu bisiklet sürmek gibi basit bir şey olmasın. Kaykay olabilir. Sürekli yeni hareket öğrenmeye çalışırsınız. Eve gelince de aklınızda bilgisayar falan kalmaz. Günde 1 saat ders çalışın fakat verimli olsun, iyice alışın bu 1 saate. Sonrasında 1.5, 2 saat diye gidersiniz.

7. sınıfa gidiyorum ve 1 ay sonra LGS çalışmaya başlayacağım. Lise sınavında; babam ilk 1000'e, ablam ilk 3000'e girdi ve üzerimde inanılmaz bir baskı var. Fakat, bilgisayarın başından ayrılamıyorum bir türlü. Ders çalışmaya başladığım her an, Valorant ya da FIFA 20 oynuyorum. Göz göre göre gençliğim gidiyor adeta. Çok fazla söz verdim kendime ama hala aynı şeyler. Sizce ne yapmalıyım?

Kanka her gün kullanmayı azalt ya da süreli oyna yani mesela boş zamanlarında ders çalış 1 sayfa bile olsa.

Kendinize hobi edinin fakat bu bisiklet sürmek gibi basit bir şey olmasın. Kaykay olabilir. Sürekli yeni hareket öğrenmeye çalışırsınız. Eve gelince de aklınızda bilgisayar falan kalmaz.
Çok iyi satranç oynarım zaten ama bilgisayardan oynadığım için direk gözüm oyunlara gidiyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı