Bilgisayar başladığında fanlar dönmeye başlıyor

• Konuyu başlatan ıvx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 1B

ıvx

Decipat
Bilgisayar ilk açıldığında fanlar dönmeye başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? Benzer bir konu başlığı önceden açmıştım fakat çözüm olduğunu düşündüğüm yol işe yaramadı oyun içi sıcaklıklarım normal MSConfig'de herhangi bir yavaşlamaya sebep verecek uygulama mevcut değil, 7% CPU 55% RAM kullanımım var boşta iken. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kullanıyorum oyun içi CPU 82 üstünü çok görmüyor boşta iken 37-42 arası.

Laptop olduğunu şu an söylemeniz çok yardımcı oldu... Keşke baştan yazsaydınız. Bilgisayarınızın kendi uygulaması üzerinden ya da BIOS menüsü üzerinden bunu ayarlayabilirsiniz.

Bunu laptop kullanırken deneyimlemiştim. Acer Aspire serisi bir laptopum vardı gerçekten çok sessiz çalışıyordu, sanki fan çalışmıyor gibi. Laptop ısınmadığı sürece fan yavaş döner ve çoğu zaman duyulmaz. Ben böyle bir şey olduğunda fanı temizler işlemci macununu yenilerdim ve yeniden sessiz çalışmaya başlardı.

Benden mi bahsettin?

Size dese yanıtında sizin yorumunuz olurdu.

Hocam PC fanlarının dönmemesi lazım sürücüleri güncelleyin.
BIOS pilini falan değiştirin.
Bir altarnerif daha var bant yapıştırmak 😄

beni ciddiye almayın :)

Hotkey sürücüleri yüklendikten sorna FN olmayan tuşlarla fan modu ayarlanıyor bazı bilgisayarlarda. Silent mode, boost mode gibi gibi. Bunları kontrol etmende fayda var.
Bunu laptop kullanırken deneyimlemiştim. Acer Aspire serisi bir laptopum vardı gerçekten çok sessiz çalışıyordu, sanki fan çalışmıyor gibi. Laptop ısınmadığı sürece fan yavaş döner ve çoğu zaman duyulmaz. Ben böyle bir şey olduğunda fanı temizler işlemci macununu yenilerdim ve yeniden sessiz çalışmaya başlardı.

Size dese yanıtında sizin yorumunuz olurdu.
Kimseyi alıntılamamış hocam. Benim yorumum altında olunca öyle hissettim.

Geri
Yukarı