Bilgisayar başlangıçta CMD açılıp sayfa açılıyor

Emreex0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda CMD açılıyor ve ne olduğu belirsiz bir site açılıyor ESET nod32 antivirüsle tarattım hiçbir şey çıkmadı ne yapmayalım?

Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda CMD açılıyor ve ne olduğu belirsiz bir site açılıyor ESET nod32 antivirüsle tarattım hiçbir şey çıkmadı ne yapmayalım?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

Algılayamadığı bir virüs olabilir. Şifrenizi değiştirin ve format atın sonra tekrar şifre koyun.

Virüs olmadığından %100 emin olursan görev yöneticisinden kapat başlangıç uygulamaları arasından bulup. Ama format atmak en iyisi denme bu yolu bence.

Her CMD penceresi virüs kaynaklı değildir sistemsel bir sıkıntı veya bir uygulama buna sebep oluyor olabilir. En son olarak görev zamanlayıcısını kontrol et.
Edit: Site açıldığını yeni gördüm.

Son düzenleme:
Açılan pencere kesin olarak değil ancak ne olduğu belirsiz bir sitenin açılması zararlıya işaret ediyor.

MalwareBytes Anti-Malware ile tam tarama yapın, ardından pek ihtimal vermesem de, temizlenmezse AdwCleaner kullanın. Bu esnada tarayıcı senkronizasyonunu kapatmanız daha iyi olacaktır.

Açılan pencere kesin olarak değil ancak ne olduğu belirsiz bir sitenin açılması zararlıya işaret ediyor.

Malwarebytes anti-malware ile tam tarama yapın, ardından pek ihtimal vermesem de, temizlenmezse AdwCleaner kullanın. Bu esnada tarayıcı senkronizasyonunu kapatmanız daha iyi olacaktır.

Evet hocam Malwarebytes tam tarama yaptım reklam virüsü yemişim şu an temizledim bir sorun yok yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı