Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor

Yüzdeyüzata

Hectopat
İyi Sosyaller arkadaşlar 2.3 gündür bilgisayarımı açmaya çalışırken görüntü gelmiyor fakat bilgisayarım açılıyor, bazen kafasına göre çalışıyor, kasayı söktüm bugün RAM'lerin bağlantı yerini silgi ile sildim, ekran kartını söktüm yine silgiyle PCI yerini sildim şu an sorunsuz çalışıyor virüs taraması yapıyorum şimdi de normalde problemsiz çalışan bilgisayarım ne oldu da böyle yapıyor anlamadım trip mi atıyor? Daha öncesinde Power Supply içi açılıp sarma bobin değişmişti acaba ondan kaynaklı olabilir mi anlamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle defalarca yaptım yine aynı bazen açılıyor bazen açılmıyor yüksek ihtimal psu arızalandı
PSU değiştirmek mantıklı seçim olur. Uygun fiyatlı güzel bir ürün bırakıyorum.

Test yapın ve PSU sorunlu mu anlayın.

Deneyeceğim teşekkürler

Test için OCCT mi yoksa AIDA mı önerirsiniz?

OCCT. Zaten PSU sorunlu ise, başlar başlamaz PC ya reset atıyor ya da kapanıyor.
Geçen haftalarda yapmıştım OCCT ile baya açık kaldı PC 15 20 DK: benim de kafamdaki şey PC ye dair sıcaklıklar iyi mi kötü mü onu öğrenemedim. HW monitor yükledim AIDA ile test yaptım ama sıcaklıkların alt ve üst limini bilmiyorum mesela. Hatta buna dair konu açtım müsaitseniz bakabilir misiniz?

Power Supply içi açılıp sarma bobin değişmişti
Bu olmadan önce ne gibi sorunlar yaşadınız? Ve bobin değişikliğini kime yaptırdınız?

Bunu yaparken PC normal bir halde mi bırakayım boş hiçbir şey açmadan yoksa 7 ya da 8 adet sanal windows açıyorum oyun için o şekilde mi test yapayım?
Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı