Çözüldü Bilgisayar bazen düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim bilgisayarım bazen kafayı yiyor. 10 sekme falan Google açıyor. Mouseyi algılamıyor. Kapatmaya çalışıyorum olmuyor. İlla reset atmak zorunda kalıyorum. Kaspersky antivirüs var hızlı tarama yaptırıyorum virüs bulmuyor. 1 hafta önce ise tam tarama yaptırdım yine temiz buldu. Acaba sorun benden mi kaynaklı yoksa virüs mü varda böyle oluyor? Yoksa normal mi?

Çözüm
Hocam hepsine tıklayıp delete diyeyimmi?Bu arada virüs varmıymış?
Evet hepsine tıklayıp delete deyin. Arada kaçmasın dikkat edin. Ve evet malware varmış. Sildikten sonra yeniden başlatın ve normal şekilde kullanmaya devam edin, tekrar olursa bildirirsiniz.
Ekran Görüntüsü (77).png

Evet tıklayın.

Evet hepsine tıklayıp delete deyin. Arada kaçmasın dikkat edin. Ve evet malware varmış. Sildikten sonra yeniden başlatın ve normal şekilde kullanmaya devam edin, tekrar olursa bildirirsiniz.
Malware nedir hocam?
Bu arada hocam history de hala var bunlar.Normalde sildim ama.Normalmi bunlar?
Ekran Görüntüsü (79).png

Malware nedir hocam?
Virüs gibi düşünebilirsiniz ama aslında tam olarak virüs değil. Virüs kısaca bilgisayara zarar vermeye çalışıyor, malware ise çeşitli çeşitli. Mesela bilgilerinizi de çalabilir, karşınıza reklam vs. de çıkartabilir.

Anti-virüs bu tarz şeyleri bazen bulamayabiliyor her ne kadar Kaspersky de olsa. Bu yüzden belirli aralıklarla Malwarebytes ile tam tarama yapılmasını öneriyoruz.

Virüs gibi düşünebilirsiniz ama aslında tam olarak virüs değil. Virüs kısaca bilgisayara zarar vermeye çalışıyor, malware ise çeşitli çeşitli. Mesela bilgilerinizi de çalabilir, karşınıza reklam vs. de çıkartabilir.

Anti-virüs bu tarz şeyleri bazen bulamayabiliyor her ne kadar Kaspersky de olsa. Bu yüzden belirli aralıklarla Malwarebytes ile tam tarama yapılmasını öneriyoruz.
Hocam çok sağolun hemen çözüm olarak işaretledim.Sizide uğraştırıyorum ama history de hala var bunlar ss de atmıştım.Normalmi bunlar?

Malware nedir hocam?
Bu arada hocam history de hala var bunlar.Normalde sildim ama.Normalmi bunlar?Eki Görüntüle 1151182
History'de gözükmesi önemli değil. O sadece önceden bulunanları gösteriyor. Quarantined items kısmında gözükmüyorsa sorun yok. History kısmındakiler bilgisayarınızda anlık olarak bulunan dosyalar değil yani.

Geri
Yukarı