Bilgisayar Bazı Oyunlarda 10 Dakika Sonra Bir Anda Kapanıyor

sadokun

Decapat
Dediğim gibi yüklediğim 10 oyunun 5'inde 10 dakika sonra PC bir anda kapanıp, fanı %100 bir şekilde çalışıyor. Kasanın ışıkları falan yanıyor ama PC kapanmış oluyor, LoL ve CS'de olmuyor ama PUBG'de oluyor mesela,

Ben otomatik toplanmış PC almıştım. 20 dk sonra kapanıyordu PC. Hem ekran kartı hem güç kaynağı değişti ve düzeldi.
Aynen ben de güç kaynağından şüphelendim onun için sordum. Belki yetmiyor olabilir. Çünkü genellikle psu gibi donanımlar yüzünden böyle hatalar meydana gelebiliyor. Kaliteli psu alın 12v kanalına en az 22amper düşen bir psu olmalı o ekran kartı için. + Olaraktan bir de diğer donanımlar var belki yetmiyor olabilir psu.

Bende de asus rog strix rx570 var bende bilgisayar tamamıyla kapanıyor biraz bekleyip tekrar başlatıyorum ekran kartı olmadan calıştırdığımda hiç bir sorun yok ekran kartını takıp oyuna girince 5 dk sonra tekrar kapanıyor
Not: bilgisayarım 15 günlük tozlanma vs. şeyler söz konusu değildir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı