Bilgisayar Bazı Oyunlarda 10 Dakika Sonra Bir Anda Kapanıyor

sadokun

Decapat
Dediğim gibi yüklediğim 10 oyunun 5'inde 10 dakika sonra PC bir anda kapanıp, fanı %100 bir şekilde çalışıyor. Kasanın ışıkları falan yanıyor ama PC kapanmış oluyor, LoL ve CS'de olmuyor ama PUBG'de oluyor mesela,

RX580 ekran kartım var Ryzen 5 2600 işlemci. Bilgisayarın kapandığı oyunlarda mesela şuan mordahu oynuyorum 15 dk sonra kapanıcak. PC işlemci 50 derece ekran kartı 87 83 arası gidip geliyor normal degil gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 ekran kartım var Ryzen 5 2600 işlemci Bilgisayarın kapandığı oyunlarda mesela şuan mordahu oynuyorum 15 dk sonra kapanıcak pc işlemci 50 derece ekran kartı 87 83 arası gidip geliyor normal degil gibi
Psu kaç watt?
RX580 ekran kartım var Ryzen 5 2600 işlemci Bilgisayarın kapandığı oyunlarda mesela şuan mordahu oynuyorum 15 dk sonra kapanıcak pc işlemci 50 derece ekran kartı 87 83 arası gidip geliyor normal degil gibi
Ekran kartı sıcaklığı normal değil.

Psu kaç watt?

Ekran kartı sıcaklığı normal değil.
Hocam kasadaki hava akışını düzgün sağlayın, ekran kartı macununu yenileyin bilgili biri olsun tabi, ekran kartını söküp takın bir belki düzelebilir ama siz en iyisi mi bir format atın en temizinden. Hala olmazsa teknik servis veya garantisi varsa garantiye o da olmuyorsa bir bilgisayarcıya gösterin derim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı