Bilgisayar belirsiz aralıklarla donuyor

oranssiketsuppi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston DDR2 2x2 800MHz RAM
SSD veya HDD modeli
GP-GSTFS31120GNTD ST250DM000-1BD14(HDD)
Ekran kartı
AMD ATI Radeon HD5570
Anakart
P5QPL-AM
İşlemci
Intel Quad Core Q6600
Parçalar gerekirse kullanılmasın, yine donuyor. Yaklaşık bir hafta önce başka forumlardan görerek 2.4GHz'den 2.8GHz'ye hız aşırtma yapmıştım. Forumlardaki kişiler 2.8GHz'nin bir zararı olmadığını söylüyorlardı.

Hocam anlık donmalarda ben SSD'den şüphelenirim ki muhtemelen de kullandığınız SSD de sorun var. Crystal disk mark sonuçlarını paylaşır mısınız?
Şimdi teste sokuyorum hocam.

RAM'lerin durumu nasıl tarayıcı da donma oluyorsa RAM'leden kaynaklanıyor olabilir.
Sadece tarayıcı değil. BIOS'ta bile donabiliyor.

Bu arada PSU'mun 450W olduğunu öğrendim(markası belirsiz.). Ve CPU %15 Overclock profilinde çalışıyor(2.7GHz).

20220918_111131.jpg

Hocam CrystalDiskMark testi yaparken dondu bilgisayar. @isimsizkahraman

Son düzenleme:
Şimdi teste sokuyorum hocam.

Sadece tarayıcı değil. BIOS'ta bile donabiliyor.

Bu arada PSU'mun 450W olduğunu öğrendim(markası belirsiz.). Ve CPU %15 Overclock profilinde çalışıyor(2.7GHz).

Eki Görüntüle 1520817

Hocam CrystalDiskMark testi yaparken dondu bilgisayar. @isimsizkahraman

Sanrım SSD kronik sorunlu hocam, ama emin olmak için önce bir temiz kurulum yapar mısınız? Yazılımsal olmadığını doğrulayalım.

Sanrım SSD kronik sorunlu hocam, ama emin olmak için önce bir temiz kurulum yapar mısınız? Yazılımsal olmadığını doğrulayalım.
Hocam ben bu SSD ile Windows 8.1'den Windows 10'a temiz kurulum yaptım iki kez. Yazılımsal bir sorun yok.

Ha birde adını bilmediğim bir CPU fanından bu modele geçtim.

Hocam ben bu SSD ile Windows 8.1'den Windows 10'a temiz kurulum yaptım iki kez. Yazılımsal bir sorun yok.

Maalesef kötü bir SSD kullanıyorsunuz hocam o yüzden yaşadığınız sorun kronik arıza.
Eğer SSD değiştirmeyi düşünürseniz konu açın yardımcı olalım.

Güncelleme: İşlemciyi stok hızlara çektim ve her şeyi güncelledim(Sürücüler, Windows 10 vs.). Fakat sonuç gene aynı.

Değerlerim:Eki Görüntüle 1506069
(Donduğu için maalesef telefondan çektim)

SSD sağlık durumu ise %99.

Konu halâ aktif.

O sistemde Windows 10 kullanma bence 8.1 daha rahat olacaktır

O zaman geriye bir tek SSD kalıyor hocam, konu açarsanız bütçenize göre önerilerde bulunabiliriz.
Hocam SSD'yi daha yeni aldım. Disk klonlama yaparak test edeceğim.

O zaman geriye bir tek SSD kalıyor hocam, konu açarsanız bütçenize göre önerilerde bulunabiliriz.
Hocam forumlarda dolaştığımda herkes SSD'nin kronik sorunu olmadığını söylüyor. PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı