Mouse belirsiz aralıklarla kendi kendine kapanıyor

M50B28

Kilopat
Başlıkta belirttiğim gibi masaüstünde gezineyim, oyun oynayım farketmeksizin belirli aralıklarla mouse kapanıyor ışıkları falan sönüyor. Bazen 1 saniye sonra tekrar çalışmaya başlıyor bazen hiç çalışmıyor USB soketinden tak çıkart yapmak zorunda kalıyorum. Power Supple güç yetmiyor desem sıkıntı yaşamayım diye FSP +80 500W aldım. Anakart desem sıkıntı yaşamayayım diye B450 gaming anakart aldım. Sebebi ne olabilir? Oyun sırasında kapanınca sinir krizi geçiriyorum resmen. Sistemim;

-MSI B450 GAMING PLUS
-Sapphire RX 570 Pulse 1.03V
-Gskill Aegis 3000 MHz 8 GB RAM
-Ryzen 2200G 3.875Ghz OC 1.38V
-FSP Hyper S 500W 80+
-1 TB HDD + 120 GB SSD

Çözüm bulamazsam artık SSD'ye format atıp sistemi baştan kurucam sanırım.

Fare modeli nedir ? Kablosuz ise pil bitmiş olabilir kablolu ise kablosunda problem olabilir.
Logitech G300 mouse. Kablosu falan sıkıntısız. Mouse anlık kapanıyor ışığı sönüyor 1 saniye sonra tekrar geliyor. Mousede problem olacağını sanmıyorum çünkü bu olay çok çok nadir olarak klavye ve kulaklığımda da oluyor.

Başlat > Aygıt Yönetici > Evrensel Seri Veri Yolu > USB Hub > Özellikler > Güç Yönetimi > Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın. Tiki kaldır.

Bunu deneyebilirsin.
3 tane USB kök HUB 3.0 aygıtı vardı hepsinin tikini kaldırdım. Denicem teşekkür ederim düzeldi düzelmedi diye size haber veririm.
@Uzumaki Naruto Hocam işe yaramadı. Yine kapanıp duruyor mouse.
Çok ilginç şekilde sorun mousemin kablosunda çıktı. Kablodaki temasızlık nasıl klavye ve kulaklığımın kapanmasına sebep oldu anlamadım. Kablosunu tamir ettim şimdilik sorun yok inşallah klavye ve kulaklıkta hiç sorun çıkarmaz.
ÇÖZÜLDÜ: İlginç bir şekilde sorun mousemde çıktı. Kablosunun kökünde temasızlık sorunu varmış. Mouse kablosundaki sorun nasıl klavyeyle kulaklığa yansıdı anlamadım ama şimdilik çözdüm sorunu teşekkürler.

İlginç bir şekilde aynı sorun bende de var. Masaüstünde bir şey yok ama CS:GO girince mouse kendini kitliyor ne sağ dönüyor ne sol. Mesela kitlenmeden önce en son sol tıka bastıysam ateş etmeye devam ediyor. 40 saniye sonra falan geri geliyor kendiliğinden. Benim kabloda falan da sıkıntı yok normal her şey ama anlamadım

İlginç bir şekilde aynı sorun bende de var. Masaüstünde bir şey yok ama CS:GO girince mouse kendini kitliyor ne sağ dönüyor ne sol. Mesela kitlenmeden önce en son sol tıka bastıysam ateş etmeye devam ediyor. 40 saniye sonra falan geri geliyor kendiliğinden. Benim kabloda falan da sıkıntı yok normal her şey ama anlamadım
Seninkisi ısınma sorunu olabilir valla bilemedim. Başka fare ile deneyebilirsin. Genelde benim farem hardisk kitlenince falan donuyordu.

3 tane USB kök HUB 3.0 aygıtı vardı hepsinin tikini kaldırdım. Denicem teşekkür ederim düzeldi düzelmedi diye size haber veririm.
@Uzumaki Naruto Hocam işe yaramadı. Yine kapanıp duruyor mouse.
Çok ilginç şekilde sorun mousemin kablosunda çıktı. Kablodaki temasızlık nasıl klavye ve kulaklığımın kapanmasına sebep oldu anlamadım. Kablosunu tamir ettim şimdilik sorun yok inşallah klavye ve kulaklıkta hiç sorun çıkarmaz.
ÇÖZÜLDÜ: İlginç bir şekilde sorun mousemde çıktı. Kablosunun kökünde temasızlık sorunu varmış. Mouse kablosundaki sorun nasıl klavyeyle kulaklığa yansıdı anlamadım ama şimdilik çözdüm sorunu teşekkürler.
Merhaba bende de ayni sorun var. Sacma bir sekilde klavyeninde isiklari gidip geliyor, mouse PC'yi bozuyor galiba.

Geri
Yukarı