Bilgisayar bileşenlerinde fiyatların artması

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Sadece ekran kartlarında olduğunu sanıyordum fakat alacağım bilgisayarın her bileşeni her gün 10, 20 hatta 50 TL zam yiyor her gün! Bunun bir açıklaması var mı arkadaşlar? Alacağım RAM'ler dün akşam gözüm önünde 25 TL zam yedi, şaka gibi... Onu geçtim piyasada orta seviye tüm ürünler gerek stokları bitiyor gerek cep yakan fiyatlara doğru yolculuk ediyor. Baktığım anakart bile 50 TL zam yedi, evet dün akşam. Nedir olup bitenler Amerika'nın oyunu mudur ne dersiniz, ne zaman biter bu işkence? :cry::cry::cry:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağustos'un ilk haftaları düzelecektir diye tahmin ediyorum. Piyasa bu ara gerçekten çok karışık.

Dostum ortalık inan çok karışık. Dolar tırmanmaya başladı 3.63 seviyelerini gördü. Şuan bütün parçaların fiyatı kademeli olarak artıyor. Özellikle ekran kartlarındaki stok sorunuyla beraber doların artmasıyla ekran kartlarında fiyatlar inanılmaz pahalı. Bir hafta öncesine kadar sisteminizi ekran kartı harici toplayın, ekran kartı stok sorunu çözüldüğünde ekran kartı temin edersiniz gibi tavsiyeler veriliyordu. Şuan hiçbir parça alınmaz gibime geliyor ki daha vahimi ise bu durumun bir vakit daha süreceği.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı