Bilgisayar bileşenlerinin ticaretini nasıl yapabilirim?

Bekjahar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayar ürüneri atıyorum işlemci RAM ekran akrtı anakart kasa veyahut direk bilgisayar olarak satış yapmak istiyorum ama bunları nasıl tedarik edebilirim? Bunları kımden alabılırım? Toptancısı kim bu işin?

Arkadaşlar ben bilgisayar ürüneri atıyorum işlemci RAM ekran akrtı anakart kasa veyahut direk bilgisayar olarak satış yapmak istiyorum ama bunları nasıl tedarik edebilirim? Bunları kımden alabılırım? Toptancısı kim bu işin?

Letgo, Hepsiburada, gittigidior satabilirsin.

Türkiye'de yaşıyoruz. Git internetten sıfır bilgisayar topla, ikinci el sitelerinde +2000TL gibi fiyatlara ilan koy nasılsa satılıyor.

İşin şakası bir yana; düşük bütçeli herhangi bir parça ticaretinde en önemli şeylerden biri toptan almaktır çünkü perakende fiyatlara göre çok iyi iskontolar olabiliyor. Genelde elektronik parçalarda Türkiye'de izlenen politika "Dolar üzerinden al; Euro bölgesine sat." olur fakat kurda makasın bu kadar azaldığı bir dönemde şahıs bazında yapılacak ticaretten çok kâr elde edeceğini düşünmüyorum açıkçası. Yine de denemekte kararlıysan Çinli tedarikçilere ulaşmanda fayda var derim. Gümrük vergisi vs hesaplanıp ne kadar kâr marjı elde edeceğine bakabilirsin. Ama sen yine de ilk mesajımı bir düşün :)

Araştırdığım kadarıyla Türkiye'de arenabilgisayar endeks indeks bilişim penta tekneloji koyuncu elektronik techdata gibi distribütörler mevcut Hepsiburada GittiGidiyor'daki ürünler satan şahıslar bununlarlamı çalısıyor acaba ne diyosunuz bu konuya.

Yeni konular

Geri
Yukarı