Bilgisayar Bilgimizin Olduğunu Nereden Anlarız?

Bilgisayarı sağ ayak başparmak ile açıyorsan tamamdır.
Bir de Tab+enter.

Kasalar değişti değişeli bu özelliği kullanabıyorum çok üzücü bir şey. Eğer sosyalde 20K ve üzeri mesajın ve 50 üzeri en iyi cevabın var ise bilgililer derneğindesindir. Daha altı seviyeler üstün bilgili, fazla bilgili, orta bilgili, orta az bilgili, az bilgili, bilgisiz, neden bu forumdasın diye gider. Neden bu forumdasın ise sorunlu spsu öenerenlerdir.
Şaka bir yana en iyi cevapların ne kadar yüksek ise ve ne kadar çok yardım edip sorunu çözmüş iseniz benim için o kadar bilgilisinizdir.

Bir şeyler öğrenmeye devam ediyorsan tam anlamıyla bilgili değilsindir, ki tam anlamıyla bilgili olmak neredeyse imkansız. Ben her zaman bir şeyler öğreniyorum mesela. 😁 O yüzden forumda eğlenerek öğreniyorum. 😁
Edit: Eğlenme kısmını Mutluww gibi arkadaşlarımız hallediyor. 😁

Aynen bu şekilde sorum.
1- Forumda insanlara yardımcı olabildiğimi gördüğümde.
2- Çevremdeki insanlar bilgisayarları ile ilgili sorun yaşadığında ilk bana sorduklarında.
3- Arkadaşımın aldığı parçalara düzgün bir şekilde montajlayabildğimde.
Kasalar değişti değişeli bu özelliği kullanabıyorum çok üzücü bir şey. Eğer sosyalde 20K ve üzeri mesajın ve 50 üzeri en iyi cevabın var ise bilgililer derneğindesindir. Daha altı seviyeler üstün bilgili, fazla bilgili, orta bilgili, orta az bilgili, az bilgili, bilgisiz, neden bu forumdasın diye gider. Neden bu forumdasın ise sorunlu spsu öenerenlerdir.
Şaka bir yana en iyi cevapların ne kadar yüksek ise ve ne kadar çok yardım edip sorunu çözmüş iseniz benim için o kadar bilgilisinizdir.
Bu konuda size katılmıyorum. Sorun yaşayan kişiler genellikle açtığı konuyu ''Soru'' olarak değil normal konu olarak açtığı için isteseler de en iyi cevap veremiyorlar.

"Bilgisayar bilgisi" Fazla ucu açık bir kavram. Bilgisayarda CPU'nun GPU'nun HDD'nin ne anlama geldiğini bile bilmeyen bir grafiker olabilirsin. Format atmayı bilmeyen bir yazılımcı olabilirsin. Pencerenin kapatma tuşuyla küçültme tuşunu karıştıran bir bilgisayar bilimi akademisyeni olabilirsin. Yazılım bilgisi olmayan bir bilgisayar donanımı satıcısı olabilirsin. Klavyeye bakmadan yazı bile yazamayan bir elektronik parça tamircisi olabilirsin. Kopyalamakla kısayol oluşturmanın farkını bilmeyen bir bilgisayar donanımı mühendisi olabilirsin.

Kavramın ucunun açıklığı bir yana genel sorunlara basit çözümler bulabilmek ve ufak tefek sorunlarda yardım edilen değil de yardım eden durumunda olmak kişinin en azından bilgisiz olmadığı anlamına gelir diye düşünüyorum.

Benim öncelikli ölçütlerimden biri şu ki en ufak sorunda çare olarak formata yönelmediğinde, daha iyisi büyük sorunlarda da format atmaya yönelmediğinde belirli bir seviyeye gelmiş olursun.

Geri
Yukarı