Bilgisayar BIOS Sıfırlanınca Açılıyor

Herobrine

Hectopat
Arkadaşlar 1-2 hafta kadar önce ekran bir anda gitmeye ve sinyal yok uyarısı vermeye başladı. Bu durumda bilgisayar tamamen kilitleniyor ve güç tuşundan bile kapatılamıyor. Sadece fanlar dönmeye devam ediyor. Ben de PSU on-off tuşu ile kapatmak zorunda kalıyorum.

Tekrardan bilgisayarı açmaya çalıştığımda bip sesi bile vermiyor, görüntü gelmiyor. Ancak BIOS sıfırladığım zaman (pil ile değil) bilgisayar açılıyor. Ne kadar açık kalacağı belli olmuyor. Bazen 3-4 saat sonra, bazen açıldıktan hemen sonra görüntü gidiyor, fanlar çalışmaya devam ediyor vs.

ASUS M5A78L-M anakart kullanıyorum ve yakın bir zamanda güncellemiştim. Güncelleme sebebim ise açılışta 1 uzun 2 kısa bip sesi vermesiydi. Yine açılıyordu ancak bu bip sesi olayı acayip sık oluyordu.
Şimdi bip sesi olayı bitti, bu başladı.

Ekran kartımda hiçbir sorun yok. PSU arızalı olabilir mi? PSU arızalı olsa hiç açılmaması gerekmez mi bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı