Çözüldü Bilgisayar bir anda donuyor

• Konuyu başlatan KtPt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 503
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KtPt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtıktan sonra bir anda FPS düşüyor, sadece Discord'da gezerken bile bir anda donuyor ve kendine gelmesi 5-10 saniye sürüyor. Bu bütün programlarda aynı. Windows-Steam-Discord ve diğer oyunlar, mesela War Thunder'da yaklaşık 200 FPS alıyorum ve bir anda 1FPS'e düşüyor ve yaklaşık 10 saniye beklemem gerekiyor, sadece oyunlarda olsa yüklenmeden der geçerdim ama bunun içine Windows Discord Steam gibi basit şeyler de girince acaba bir sorun mu var demeden edemedim. Forumlardan gördüklerimi denedim ama pek işe yaramadı .

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 200 FPS aldığınıza göre iyi bir donanıma sahipsiniz. Bilgisayarınız masaüstü mü laptop mudur? Ekran kartınız, fan motorunuz ve diğer donanım parçalarınız tozlanmış olabilir. Temizleyip yine aynı durum devam ediyorsa, arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Son çare olarak format atmayı deneyebilirsiniz. Kolay gelsin :)

Merhaba, 200 FPS aldığınıza göre iyi bir donanıma sahipsiniz. Bilgisayarınız masaüstü mü laptop mudur? Ekran kartınız, fan motorunuz ve diğer donanım parçalarınız tozlanmış olabilir. Temizleyip yine aynı durum devam ediyorsa, arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Son çare olarak format atmayı deneyebilirsiniz. Kolay gelsin :)

Merhaba masaüstü kullanıyorum GTX1650 i5-9400 16 GB RAM daha 1 yılı dolmadı ve kasayı daha önceden çıkan bir sorun için servise verdim kasa tozlu değil arka planda çalışan çok az basit program var.

Yeni konular

Geri
Yukarı