Bilgisayar bir anda ' no signal ' veriyor

Gustave Le Boon

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. Son birkaç günden itibaren almaya başladım bu hatayı. Bilgisayar güç kesmiyor. Sadece bir an da reset atmış gibi bir şey oluyor. Power tuşu veya reset tuşuna bastığımda tuşlar işlemiyor. Sadece PSU'dan kapatabiliyorum bilgisayarı. Daha sonra RAM'leri çıkarıp taktığım zaman bazen açılıyor bazen açılmıyor. Şimdi de farklı bir PSU taktım denemek için. Farklı PSU taktığımda bilgisayar açıldı. Tekrar olursa diye buraya konu açmak istedim. Sorun sizce nedir?

Anakart: ASUS M5a78LM_LX_V2.
İşlemci: FX 6300.
Ekran kartı: GTX 750 Ti.
PSU: Peak 300W.
RAM: 8 GB ( kullanılabilir 3.8 GB )

Bilgisayarın ısıları ise ekran kartı 40 derece. İşlemci 70-80 derece arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim komşuda da bu sorun vardı. Sorun ekran kartındandı belki sizde de böyledir.
Ekran kartını çıkarıp görüntü kablosunu anakart' a takıp çalıştırabilir misiniz?

Herkese iyi akşamlar. Son birkaç günden itibaren almaya başladım bu hatayı. Bilgisayar güç kesmiyor. Sadece bir an da reset atmış gibi bir şey oluyor. Power tuşu veya reset tuşuna bastığımda tuşlar işlemiyor. Sadece PSU'dan kapatabiliyorum bilgisayarı. Daha sonra RAM'leri çıkarıp taktığım zaman bazen açılıyor bazen açılmıyor. Şimdi de farklı bir PSU taktım denemek için. Farklı PSU taktığımda bilgisayar açıldı. Tekrar olursa diye buraya konu açmak istedim. Sorun sizce nedir?

RAM yetersizliği yada PSU ile alakalı olabilir. Farklı RAM ile ayni PSU’yu deneme şansınız var ise birde öyle deneyin.

Arkadaşlar sorunu yeni PSU takarak sanırım çözdüm. 4-5 gündür bilgisayarım kapanmadan çalışıyor, tüm cevaplar için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı