Bilgisayar bir anda yavaşladı

Arif3801

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sabah kalktım PC'ye baktım oyunlar gayet iyi çalışıyordu Valorant falan sonra dershaneye gittim PC'ye kardeşim oturdu eve geldim sonra bir anda PC yavaşlamış kardeşim dedi ne yaptı bilmiyorum(muhtemelen kardeşimden kaynaklanmadı)
Ondan sonra Valorant'a girdim şöyle bir hata verdi.

"D3D11 compatible GPU (feature level 11.0 shader model 5.0) is required to run the Engine Valorant"
c:\windows\system32\nvapi64.dll ile ilgili bir hata ver diyordu "0xc000012.F" hata kodu veriyordu görüntü hatası mı ne
Ondan sonra biraz araştırdım falan başka oyunları gireyim dedim tüm en dandik oyun bile kasıyor normalde Valorant'ta falan 210-250 FPS civarlarında alıyorum PC'yi yeniden başlattım aç kapa yaptım falan ama işe yaramadı çok fazla denedim olmadı internnetten baktım yine olmadı fark ettim ki PC güncellerken hata olmuş hata ile karşılaştı falan diyordu tekrar güncelle diyorum yime hata ile karşılaştı diyor nasıl düzelecek bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220907_175535.jpg
    IMG_20220907_175535.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20220907_175517.jpg
    IMG_20220907_175517.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Arkadaşlar ben sabah kalktım PC'ye baktım oyunlar gayet iyi çalışıyordu. Valorant falan. Sonra dershaneye gittim PC'ye kardeşim oturdu eve geldim sonra bir anda PC yavaşlamış. Kardeşim dedi ne yaptı bilmiyorum(ben yapmadım diye inkar ediyor)
Ondan sonra Valorant'a girdim şöyle bir hata verdi.

"D3D11 compatible GPU (feature level 11.0 shader model 5.0) is required to run the Engine Valorant"
c:\windows\system32\nvapi64.dll ile ilgili bir hata ver diyordu "0xc000012.F" hata kodu veriyordu görüntü.

Ekran kartınız ile ilgili bir sorun gibi görünüyor. Kendiliğinden olmadıysa kardeşiniz veya ailenizden biri yapmıştır.

Ekran kartı ile ilgili bir problem olabilir, ekran kartı sürücülerini tekrar yüklemenizi öneririm.
Eğer çözüm bulamazsanız son çare format atmaktır.

Ekran kartınız ile ilgili bir sorun gibi görünüyor. Kendiliğinden olmadıysa kardeşiniz veya ailenizden biri yapmıştır.

Yanıt verdiğiniz için çok teşekkürler. A
Kardeşim yapmış olabilir mi bilmiyorum. Zaten Roblox falan oynuyor ama Fortnite oynarken 3-4 kez attı falan dedi ekran kartıyla iligi bir şey olabilir.

Bi arama geçmişine baksana.
Anlayamadım?

Kardeşinize sorun ne yaptıysa ona göre cevap verelim.

Sanırım hiçbir şey yapmamış.

Geri
Yukarı