Bilgisayar bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor

Roquish

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Technopat.
Yeni bir bilgisayar topladım fakat bir türlü düzen tutmadı. Furmark testin'de yaklaşık 10 dk çalıştık dan sonra ilk olarak monitör gidiyor ve sonra takılıyor, daha sonra kendiliğinden sistemi yeniden başlatıyor. Sisteme son eklediğim parça ekran kartı fakat ekran kartından önce onboard kullandığım süre içerisinde hiç bir sıkıntı yaşamadım. Onboard ile lol dahil oynadım. Sisteme ilk aldığım ekran kartı GTX 1060, boşta veya yükte sürekli takılma yapıyor ayrıca Furmark testin'de 7 FPS geçmiyordu. Ekran kartın da sıkıntı olduğunu düşünüp iade ettim ve satıcı hiç bir sorun görmediğini belirtti. Daha sonrasın da elinde bulunan açılmamış RX 480 ekran kartını yolladı fakat bu sefer'de oyunlarda veya Furmark testin'de yaklaşık 10 dakika içersin'de önce monitör gidiyor daha sonrasında sistem donma yapıp kendiliğinden tekrar başlıyor. Hangi donanım da sıkıntı olduğunu bir türlü bulamadım. Sıcaklık değerlerine baktığım da fazla yükselmediğini görüyorum. Bütün driverlar yüklü, Windows güncel, Bios son çıkan upgrade yapılmıştır.

• İ3 6100 İşlemci
  • MSI H110 Pro Vd Anakart
  • PNY Anarchy 16GB Kit (2x8) DDR4 2400MHz RAM
  • Zalman ZM500-LE II PSU
  • RX 480 Msi Gaming 4G

Merhabalar bende de aynı sorun vardı ama benim sorunum evde bir elektrikli eşya çalışınca (elektrik süpürgesi vb.) bilgisayar kapanıyordu açılmaya çalışıyordu ama elektrikli süpürge çalıştığı için bilgisayar açılmıyordu ama elektrikli süpürgeyi kapatınca çalışıyordu. Belli bir süre geçtiğinde bilgisayar kapanıyordu. Witcher 3 de ilk sorun ortaya çıktı ve gün geçince bu süre daralmaya başladı 4 ay sonra bilgisayar hiç açılmamaya başladı düğmeye bastığımda elektrik gelip 4 saniye sonra kapanıyordu. Sorunu yeni güç kaynağı alarak çözdüm.

Sistem için 500W gerçek değerlere sahip PSU yeterli. Ayrıca konu da belirttiğim PSU 1 aylık henüz fakat yeni bir PSU ile sorunu düzeltmeyi deneyeceğim eğer sonuç alırsam bilgilendiririm sizi. Muhtemelen PSU çünkü sistem yük'de sorun oluyor sadece.

Sistem için 500W gerçek değerlere sahip PSU yeterli. Ayrıca konu da belirttiğim PSU 1 aylık henüz fakat yeni bir PSU ile sorunu düzeltmeyi deneyeceğim eğer sonuç alırsam bilgilendiririm sizi. Muhtemelen PSU çünkü sistem yük'de sorun oluyor sadece.
Benim merak ettiğim şu. GTX1060 ı gönderdiniz. RX480 aldınız. Aradaki fark ne oldu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı