Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kapanıyor

2.5 yılın sonunda yapması biraz anormal değil mi?

Anormal durumun yanlış bilgiden kaynaklı olacağını sanmıyorum. Arkadaş yanlış biliyor sadece sorun ya işlemci soğutucudan yada PSU'dan kaynaklı. Ekran kartını sistemden sonra almışsın eski PSU düşükse o ekran kartına yetmiyor olabilir.

Yanlış 4770K DDR3 destekliyor. Şu an sadece X99 ve Z170 soketleri DDR4 destekliyor.
Bilmiyorum hocam ddr3'dür o zaman.

Anormal durumun yanlış bilgiden kaynaklı olacağını sanmıyorum. Arkadaş yanlış biliyor sadece sorun ya işlemci soğutucudan yada PSU'dan kaynaklı. Ekran kartını sistemden sonra almışsın eski PSU düşükse o ekran kartına yetmiyor olabilir.
Hocam ekran kartını alalı bi hayli zaman oldu. PSU yetmeyecek olsa daha önce de sıkıntı verirdi diye düşünüyorum.

Yapacak bir şey kalmadı gibi. En iyisi servise yollamak. Bilgisayarı Vatan'dan toplamıştım, garantisi bitti. Yine de bakarlarmı acaba?

Garanti bitmişse servisleri(bakkalları) önermem. Çok zorda kalırsan bu işten anlayan ve tanıdık birine göster ve ne olursa olsun bilgisayarının başında bekle.

Bilmiyorum hocam ddr3'dür o zaman.

Hocam ekran kartını alalı bi hayli zaman oldu. PSU yetmeyecek olsa daha önce de sıkıntı verirdi diye düşünüyorum.

Yapacak bir şey kalmadı gibi. En iyisi servise yollamak. Bilgisayarı Vatan'dan toplamıştım, garantisi bitti. Yine de bakarlarmı acaba?

Servise göndermeden evvel sistemi ekran kartı olmadan bir çalıştır. Bu sefer kapanmazsa PSU değişikliğine ihtiyaç var demektir. PSU'ların mevcut verimliliği gün geçtikçe azalır. Eğer kaliteli PSU yoksa azalma oranı daha yüksek olur.

Merhaba, bilgisayarım açıldıktan 20-30 dakika sonra kapanıyor. İşlemcinin ısınmasından şüphelendim fakat yük altında sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor. Kasanın bulunduğu oda biraz sıcak malum yaz günleri. Sizce sorun işlemcide olabilir mi? Değilse sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Güç kaynağınız arızalı bence

Hocam servise verdim, bu gün geldi. Isınmadan dolayı olduğunu söylediler. Sıkıntı devam ediyor ve ısınmadan olmadığına eminim. Çünkü yan kapağı açıp önüne vantilatör koydum daha olmadı gece balkona çıkarıp denedim yine olmadı. Ekran kartını söküp denedim yine olmadı. Sıkıntı PSU'da desek pc kapandığında elektrik kesilmiyor. Acaba yazılımsal bir hata mı var? Format atsam çözülme ihtimali var mı?

İlk olarak bilgisayarın fanını temizlemeye çalışın, gözünüzden kaçmış bir şey olabilir.
İkinci olarak ise termal macununuzu kesinlikle yenileyin, normal kullanımlarda 6 ayda bir yenilenmesi gerekmekte.
En son ihtimal ise bilgisayarınızda virüs olabilir, iyi bir antivirüs programı ile çözebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı