Çözüldü Bilgisayar birden çıt diye kapandı ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TeK_ServeT

Hectopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
6GB RAM DDR3
R7 240 2GB GDDR5 O.C
M5A78L-MX
AMD SEMPRON 145 3.4 GHZ OC.
Meslek
Öğrenci
Chrome'dan ders çalışıyordum ve birden PC çıt diye gitti tekrar açılmadı, herhangi bir şey de yapmadım.
Fişi söküp 10 sn bekledim ve taktım fakat yararı olmadı. Fiş sokukken 15 sn Power tuşuna basılı tuttum yaramadı, anakartın ışığı yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocalarım sorunu çözdüm PSU'nun içini açtım aklımdaki olay olmuş eski anahtarı bozulmuştu ve ben de yenisini taktım ama onun da bandı tutmamış, kablolar dışta kalmış. Allah'tan birbirine değmemiş, en kısa zamanda lehimleyecegim. Herkese teşekkür ederim.
Chrome'dan ders çalışıyordum ve birden PC çıt diye gitti tekrar açılmadı, herhangi bir şey de yapmadım.
Fişi söküp 10 sn bekledim ve taktım fakat yararı olmadı. Fiş sokukken 15 sn Power tuşuna basılı tuttum yaramadı, anakartın ışığı yanmıyor.

PSU veya ekran kartınızın ömrü dolmuş olabilir hocam.

C4 patlamış olabilir hocam.

Kondansatör patlamış olabilir ama koku olurdu. Bilgisayarcı görse daha iyi olabilir.

Bilgisayarciya götüme durumum yok şu an PSU içini acıyorum bakacağım kablo teması var mı diye

Hocalarım sorunu çözdüm PSU'nun içini açtım aklımdaki olay olmuş eski anahtarı bozulmuştu ve ben de yenisini taktım ama onun da bandı tutmamış, kablolar dışta kalmış. Allah'tan birbirine değmemiş, en kısa zamanda lehimleyecegim. Herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 20230426_222855.jpg
    20230426_222855.jpg
    144,4 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı