Bilgisayar boot atmıyor ve görüntü gelmiyor

aprusier

Hectopat
Olayı baştan anlatmak istiyorum. Boşta RTX 3090 vardı onu takayım dedim oyun oynarım. Kasaya 1000W yeni bir PSI ve 3090'ı taktım açtım bilgisayarı. Tam pozisyon düzeltiyordum ki ayagım normal bir hızla kasaya çarptı ve bilgisayar aniden kapandı tekrar açmayı denedim yine açılır gibi oldu sonra kasaya hafif bir temasta tekrar kapandı. 2. defa açmamda bir önceki kapanmaya dair PSU ile ilgili hata verdi. 3. de hiç açılmadı ne ekran ne bip sesi hiçbir şey yok. PSU'ya da ekran kartı mı yandı acaba dedim mining rige koydum ikisi de çalışıyor. Tekrar kasaya eski bileşenleri taktım yine aynı hata, ne bir bip sesi ne de görüntü var. Kısaca sistem boot atmıyor. İşlemci fanı ve ekran kartı fanları dönüyor. Tekrar göz gezdirirken bilgisayar çalışırken ramlere hafif dokundum bilgisayar kapandı direk. Ekstra olarak dikkatimi çeken şey ise kasanın düğmesindeki LED'ler de yanmamaya başladı. Güç tuşuna basınca bilgisayar açılıyor ama tekrar kapatılmıyordu aynı tuştan. Yani o ani kapnmadan sonra bir şeyler oldu ve bilgisayar kendini kaybetti. Benim fikrim işlemci ya da ramler yandı. Sizin görüşleriniz nedir?

Geri
Yukarı