Bilgisayar boşta 10 dakika bekleyince System %15 CPU kullanımı

Singua

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
3070 laptop
İşlemci
i7 11800h
1666879311496.png

Klavye mouse hareket ettirmeyince 10 dakika civarı bekletince böyle oluyor klavye mouse dokunduğum an azalıyor şu an %1 kullanımda neden böyle yardımcı olacak var mı?

gördüğüm kadarıyla steam üzerinden indirme yapıyorsunuz.İndirme esnasında işlemcinizi kullanılarak diske yazılıyor veriler ondan kaynaklı da olabilir

gördüğüm kadarıyla steam üzerinden indirme yapıyorsunuz.İndirme esnasında işlemcinizi kullanılarak diske yazılıyor veriler ondan kaynaklı da olabilir
Hocam indirmeyi birde kapatıp deniyorum 10-15 dakika sonra dönüş yapayım size.

1666880250919.png

@Emre_Yilmaz aynı hocam.

Son düzenleme:
Windowsunuz orijinal mi ? Yoksa aktifleştirmek için farklı yazılıma başvurdunuz mu?
Orjinal windows ve orjinal lisans hocam.

Hocam 10 dakika civarı bekliyor sorun yok şu an denediğim çözümler SFC scannow ve bellek tanılama aracı şu anlık PC genel olarak %1 CPU kullanımı sabit System ise anlık %0.2-0.4 arası gidip geliyor işe yarar ise çözüm olarak işaretlerim.

18:00 a kadar bekleticem bakalım şuan fan dahi dönmüyor.

Son düzenleme:
O zaman pek bir fikrim yok ama birkaç teori üretebilirim:
1-Pcniz performans modunda olduğu için işlemciyi yüksek güç kullanımına zorluyor olabilir.
2-Pcnizde bir windows klasörünün içine virüs girmiş ve işlemcinizi kullanıyır olabilir.(Malwarebytes öneririm.)
3-Sadece pcnizin belki yeniden başlatılmaya ihtiyacı vardır.

Aynı hala aynı sorun var.

O zaman pek bir fikrim yok ama birkaç teori üretebilirim:
1-Pcniz performans modunda olduğu için işlemciyi yüksek güç kullanımına zorluyor olabilir.
2-Pcnizde bir windows klasörünün içine virüs girmiş ve işlemcinizi kullanıyır olabilir.(Malwarebytes öneririm.)
3-Sadece pcnizin belki yeniden başlatılmaya ihtiyacı vardır.
1- onu da deneyim şimdi
2- yeni format attım
3- 3-4 defa formatladım.

Power saving modunda yaklaşık 1.50 ghz hızda deniyorum yeniden.

Geri
Yukarı