Bilgisayar boşta 10 dakika bekleyince System %15 CPU kullanımı

Singua

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16
Ekran kartı
3070 laptop
İşlemci
i7 11800h
1666879311496.png

Klavye mouse hareket ettirmeyince 10 dakika civarı bekletince böyle oluyor klavye mouse dokunduğum an azalıyor şu an %1 kullanımda neden böyle yardımcı olacak var mı?

Farklı bi sosyal medya platformunda(link verirsem banlanır mıyım bilmiyorum) şunu denemişler ve sorun çözülmüş:Aygıt Yöneticisi>Sistem aygıtları>Thunderbolt kontrolcüsü>Güç yönetimi>"Bilgisayarın bu cihazı güç korumak için kapatmasına izin ver" kutucuğunu kapatmayı deneyip, biostan Wake on Lan seçeneğini kapatırsanız işe yaradığını söylüyorlar.(bu çözümden önce thunderbolt kontrolcüsünün driverlarını güncellemeyi de deneyebilirsiniz önce)

7-8 dakika geçti Allahım lütfen düzelmiş olsun sıkıldım.

Farklı bi sosyal medya platformunda(link verirsem banlanır mıyım bilmiyorum) şunu denemişler ve sorun çözülmüş:Aygıt Yöneticisi>Sistem aygıtları>Thunderbolt kontrolcüsü>Güç yönetimi>"Bilgisayarın bu cihazı güç korumak için kapatmasına izin ver" kutucuğunu kapatmayı deneyip, biostan Wake on Lan seçeneğini kapatırsanız işe yaradığını söylüyorlar.(bu çözümden önce thunderbolt kontrolcüsünün driverlarını güncellemeyi de deneyebilirsiniz önce)
Hocam düzelmezse son olarak denerim.

Hocam Windows sistem değerlendirme aracı %100 CPU kullandı ekran gitti fareyi hareket ettirince geldi şimdi ekran kapama ayarını hiçbir zaman yaptım yine bekliyorum beynime kan sıçrıyordu yemin ederim.

Son düzenleme:
Korkmayın ya o en azından yazılımsal ben pcyle birlikte yere düşmüştüm. Gitti sol menteşenin tırnakları şimdi kapağı tutmuyor hafiften.

Vallahi ben de düştüm. Allah'tan bir şey olmadı.

Hocam aynı ya %12 oluyordu beter oldu.

Yeniden başlatıp bekleteyim bi.

Aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı