Bilgisayar boşta ve yükte kilitleniyor

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Uzun bir süredir çektiğim bir sorundan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarı kullandığım süre zarfında bu gerek oyun olsun gerek sadece internette dolaşmak olsun, bilgisayar kendiliğinden bir anda kitleniyor ve monitör, klavye ve mouse ışıkları kapanıyor. Sadece kasa içi çalışır şekilde kalıyor ve sadece reset atarak açabiliyorum bilgisayarı. Her yerde aradım çözümünü ve bir türlü bulamadım. @Recep Baltaş olay görüntüleyecisi dosylarını paylaşacağım. Recep bey siz de eğer müsait olur ve konuyu görürseniz eğer, yardımınız çok memnun eder beni. Ayrıca tabii ki diğer bu konularda bilgisi olan arkadaşlarım, abilerim ve ablalarım da inceleyebilirse konuyu çok mutlu olurum. Sorunumu artık çözmek istiyorum.

Teşekkürler şimdiden :)

Arkadaşlar merhaba,
Uzun bir süredir çektiğim bir sorundan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarı kullandığım süre zarfında bu gerek oyun olsun gerek sadece internette dolaşmak olsun, bilgisayar kendiliğinden bir anda kitleniyor ve monitör, klavye ve mouse ışıkları kapanıyor. Sadece kasa içi çalışır şekilde kalıyor ve sadece reset atarak açabiliyorum bilgisayarı. Her yerde aradım çözümünü ve bir türlü bulamadım. @Recep Baltaş olay görüntüleyecisi dosylarını paylaşacağım. Recep bey siz de eğer müsait olur ve konuyu görürseniz eğer, yardımınız çok memnun eder beni. Ayrıca tabii ki diğer bu konularda bilgisi olan arkadaşlarım, abilerim ve ablalarım da inceleyebilirse konuyu çok mutlu olurum. Sorunumu artık çözmek istiyorum.

Dostum sistem kitleme sorunum var aylardır çözemedim şu an tüm kartlar garantide. Sistemin tam olarak nedir?

Dostum sistem kitleme sorunum var aylardır çözemedim şu an tüm kartlar garantide. Sistemin tam olarak nedir?
Sistem bilgilerim
BIOS ayarlarını default yapıp hangi oyunda kilitleniyorsa öyle dener misin farkı görmek için.

Denerim ama genel olarak belli bir oyunda olmuyor. Kafasına göre bazen boşta bazen herhangi bir oyunda oluşabiliyor.

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    117,4 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaşlar merhaba,

Aynı işlemci bende de var bilgin Olsun

Dediğim gibi default ayalarda gözlemlemende fayda var.

Şu an yaklaşık 5-6 dakikadır BIOS'a girmesini bekliyorum aşırı kasıyor ve şu an BIOS donuk vaziyette daha önce 1 kere daha böyle yapmıştı. Bazen bilgisayarın açılması çok uzun sürüyor, eğer BIOS'a rahatça erişebilirsem dediğinizi yapacağım.
Dediğim gibi default ayalarda gözlemlemende fayda var
Tamam şuan default ayarlara çektim deneyeceğim.
@Recep Baltaş Bey müsait iseniz problemi inceleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı