Bilgisayar boştayken %85 RAM kullanımı

Bilgisayarım boştayken yüzde 85 RAM kullanıyor. CPU ise yüzde 40 ama Chrome'u açtığım an CPU 50'nin aşağısına zor iniyor. Bunun sebebi nedir format vs mi atmama gerek var mı? Çok bilgim var. O yüzden format atmak istemiyorum. İşletim sistemi W10h Windows 10 Home)

9

Mem reduct kullanmanı öneriyorum belleğini çok ciddi oranda rahatlatıyor lakin belleğinde o kadar kullanım olması iyi bir şey. İyi bir şey olmasının sebebi ise bellekler zaten bunun için var. CPU ve disk kullanımını azaltmak için öyle biliyorum araştırıp geleceğim.

Yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten, sistem özelliklerinizi yazmazsanız buradan mantıklı bir cevap alamazsınız.

Bunun dışında bir kaç ufak şey;
-Chrome çok ram kullanıyor olabilir, Firefox veya Opera ile değiştirebilirsiniz,
-Tarayıcı ne olursa olsun çok fazla eklenti kullanıyorsanız kullanılan ram mktarı artar,
-Başlangıçta açılan program sayısı fazla olabilir
-Başlangıçta açılan ve Windows'a ait olmayan hizmet sayısı fazla olabilir
-Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir yazılım virüs içeriyor olabilir. Botnet veya Truva Atı görevi görüyorsa kullanımı arttırıyor olabilir

Bu da mem reduct sayesinde boşta olan ram miktarım sistem de 4Gb ram bulunuyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Vivaldi varken onlara hiç gerek yok. Hem Opera gibi kapalı kaynak da değil.
Opera konusunda haklısınız aslında Vivaldi iyi bir alternatif ama Google gibi servislerin girişlerinde problem oluşturabiliyor bazen bu yüzden Vivaldi den Firefox'a geçmiştim çünkü Google girişte güvenilmez tarayıcı uyarısı veriyordu

Opera konusunda haklısınız aslında Vivaldi iyi bir alternatif ama Google gibi servislerin girişlerinde problem oluşturabiliyor bazen bu yüzden Vivaldi den Firefox'a geçmiştim çünkü Google girişte güvenilmez tarayıcı uyarısı veriyordu
Firefox çok yavaş olmasa iyi derdim. Firefox yavaş olduğu için Chromium öneriyorum.
Zaten Firefox 500MB RAM tüketiyor. Şimdi Vivaldi'ninkini gösteriyorum.

8 GB hocam
Sisteminizi belirtir misiniz?
Laptop bu pek bilmiyorum 7. Nesil i5 var içinde.
Firefox çok yavaş olmasa iyi derdim. Firefox yavaş olduğu için Chromium öneriyorum.
Zaten Firefox 500MB RAM tüketiyor. Şimdi Vivaldi'ninkini gösteriyorum.
8 GB Ram Hocam
Yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten, sistem özelliklerinizi yazmazsanız buradan mantıklı bir cevap alamazsınız.

Bunun dışında bir kaç ufak şey;
-Chrome çok ram kullanıyor olabilir, Firefox veya Opera ile değiştirebilirsiniz,
-Tarayıcı ne olursa olsun çok fazla eklenti kullanıyorsanız kullanılan ram mktarı artar,
-Başlangıçta açılan program sayısı fazla olabilir
-Başlangıçta açılan ve Windows'a ait olmayan hizmet sayısı fazla olabilir
-Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir yazılım virüs içeriyor olabilir. Botnet veya Truva Atı görevi görüyorsa kullanımı arttırıyor olabilir
Başlangıçta açılan program sayısı 2 Steam Spotify ama hemen kapatıyorum bir etki etmiyorlar virüs taraması yapabilirim.
HDD mi kullanıyorsunuz hocam?

Ek olarak Windows'unuz güncel mi?

Sistem özelliklerinizi paylaşır mısınız?
Harddisk Windows güncel evet sistem özellikleri Laptop 7. Nesil i5 var hdd markası Toshiba ekran kartı dahili.

Bilgisayarım boştayken yüzde 85 RAM kullanıyor. CPU ise yüzde 40 ama Chrome'u açtığım an CPU 50'nin aşağısına zor iniyor. Bunun sebebi nedir format vs mi atmama gerek var mı? Çok bilgim var. O yüzden format atmak istemiyorum. İşletim sistemi W10h Windows 10 Home)

9

Benim de çok RAM kullandığı için hep format attım hala devam ediyor.

Mem reduct kullanmanı öneriyorum sorunun kesinlikle düzelecekdir

Dosya Ekleri

• 1617108298487.png
    1617108298487.png
    35,2 KB · Görüntüleme: 69
Malwarebytes ile tarama yap. Ve bilgisayarın uzun süredir açıksa yapabilir. Kapat bir 5dakika dinlendir sonra aç bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı